6 způsobů, jak si zařídit útulný interiér

6 způsobů, jak si zařídit útulný interiér

Pro každodenní život člověk nepotřebuje mít interiér vyladěný do posledních detailů podle nejnovějších designových katalogů. Bohatě stačí žít v útulném, hřejivém a pohodlném bytě, kde se budete cítit jako doma. Pro každého z nás pojem doma znamená něco jiného, ale nejspíš je to tam, kam se rádi vracíme a kde máme věci, na nichž nám záleží. Jak docílit toho, aby interiér působil opravdu útulně?

1. Volte pohodlný sedací nábytek

Občas dochází k rozporům mezi tím, zda vybrat nábytek opravdu hezký na oko nebo nábytek, v němž se bude dobře sedět. Perfektní pohovka by měla dosáhnout rovnováhy mezi oběma aspekty. Pokud se vám pohovka líbí a zároveň si umíte představit, jak si v ní budete pohodlně číst knihu a pít čaj, pak je to ta pravá.

2. Kombinujte

I když se může zdát, že sladěný nábytek z jedné sady působí dobře a jednotně, není tomu tak. Než aby váš byt vypadal jako z katalogu, zkuste nábytek více nakombinovat a vtisknout tak interiéru své vlastní já. Míchání stylů navíc vytváří efektivní strukturu a prostor vypadá opticky větší. Společným jmenovatelem pak může být například barva nebo materiál.

3. Naplňte svůj byt věcmi, kterých se chcete dotýkat

Stará kožená židle, dřevěný stůl nebo chlupatý koberec – to jsou věci, které mohou být příjemné na dotek. Dodávají místnosti pocit tepla a jejich lety opotřebovaná struktura poukazuje na jediné – tady se bydlí!

4. Používejte teplé barvy

Není tajemstvím, že barvy mohou ovlivňovat náladu a rovněž opticky působit na prostor. Zatímco chladnější barvy prostor opticky zvětší, teplé barvy naopak činí místnost menší a útulnější. Chladné či naopak teplé podtóny může mít každá barva, například i bílá.

5. Světlo v bytě, světlo v srdci

Jedním z nejdůležitějších faktorů, které udávají ráz a atmosféru místnosti, je osvětlení. Ideální je volit více světelných zdrojů, například k rohovému posezení, tlumené světlo nad postel, nebo stolní lampy. Ideální volbou je pak „teplé“ světlo z žárovek, na rozdíl od těch „studených“.

6. Obklopte se věcmi, které milujete

Mohou to být vzpomínky, mohou to být suvenýry z cest nebo prostě jen hezké věci, k nimž máte nějaký vztah. Byt nebude nikdy osobní ani útulný, pokud tam s vámi takovéto věci nebudou. Mohou vám připomínat lidi a věci, které milujete a hlavní vám zajistí pocit, že tady jste doma a že je to místo, kam opravdu patříte.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!

DISKUZE