Ať balkony kvetou i na podzim. Zkuste zasadit třeba okrasné zelí

Foto: Shutterstock.com

Mysleli jste si, že s příchodem podzimu bude váš balkon prázdný a bez květin? Že s příchodem chladnějších dní najednou nebude balkon zářit všemi barvami? Pak jste se spletli. I podzim může být barevným ročním obdobím, během kterého bude balkon ožívat. Jenom je třeba vědět, co zasadit do truhlíků na podzim.

Co zasadit do truhlíků? To je otázka, na kterou si pojďme odpovědět. Podle mnoha zkušených pěstitelů a zahrádkářů je základem vybrat do truhlíků takové rostliny, které mají shodné vegetační požadavky. Výběr konkrétních druhů rostlin však usnadníme.

Okrasné zelí do chladných dnů

Pokud hledáte nějakou vhodnou rostlinu na podzimní balkon, zvažte okrasné zelí. Okrasné zelí je totiž velice snadno kombinovatelná rostlina, která se doslova kamarádí s podzimními chladnými teplotami. Dokonce dobře snese i přicházející zimní mrazíky, s nimi si v minulosti taky potykala.

O okrasném zelí se ví, že se nejvíce vybarví až po prvních podzimních mrazech. Na pěstování je rostlina zcela nenáročná, vydrží mnohdy skutečně až do adventu.

Vřesy do podzimních truhlíků jednoznačně patří

Do podzimních truhlíků bezpodmínečně patří vřesy. Jedná se o velice jednoduché rostliny, které jdou ruku v ruce se zmiňovaným okrasným zelím. Aktuálně je k dispozici mnoho druhů vřesů v různých barvách, oblíbené jsou hlavně vřesy bílé nebo růžové, které k sobě perfektně ladí. Vřesy však mohou mít i světle zelenou barvu a mohou být ozdobené jemnými bělavými kvítky.

Při výběru vřesů se doporučujeme vyhýbat hlavně uměle barveným vřesům, které nepůsobí přirozeně a které dlouho nevydrží – brzy uschnou.

Další rostliny vhodné pro podzimní výsadbu

Samozřejmě vřesy a okrasné zelí není to jediné, co můžete vysázet do truhlíků na podzimní balkon. Pro podzimní výsadbu se hodí ještě zcela jiné rostliny. Vhodné jsou třeba rozchodníky, také cesmíny, mimo jiné i zimostrázy nebo břečťany. Také vám balkon zkrášlí i skimie nebo hezké libavky.

Foto: Shutterstock.com.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!