Babičkami osvědčené tipy na dokonale čistou kuchyni

Kuchyně je srdcem domova. Je to místo, kde se scházíme s rodinou u jídla. Trávíme zde společný čas, někteří mají vaření jako koníček a čas strávený v kuchyni je pro ně vítaným relaxem.

Ať už je pro vás kuchyně čímkoli, jistě se s námi shodnete na tom, že by měla být vždy uklizená. Udržet však kuchyni v naprosté čistotě není vždy úplně jednoduché. Proto pro vás máme tipy našich babiček, které vám s úklidem kuchyně jistě pomohou.

Dřez bude díky citronu jako nový

Po určité době každý dřez ztratí svůj původní půvab. Bude jednoduše zašlý, i když si dáte tu práci a budete ho pravidelně čistit. Aby dřez zůstal čistý a lesklý, stačí k tomu podle našich babiček málo: obyčejný citron! Citron rozpulte a rozkrojenou částí dřez jednoduše vyleštěte. Uvidíte, že bude zase krásný a udělá ještě velkou parádu!

Vodní kámen nemá šanci

S vodním kamenem na vodovodní baterii se (nejen) v kuchyni setkal snad každý z nás. Není to kdovíjak pěkný pohled, že? Proč se vodního kamene zbavovat složitě, když už naše babičky věděly, že vodní kámen nemá šanci, pokud na něho vyrazíte s obyčejným octem. Dejte ocet do rozprašovače, postříkejte s ním baterii, nechte působit čtvrt hodiny a poté vyleštěte.

Neutrácejte zbytečně: vyrobte si domácí sprej na nerezový dřez

Pryč se zašlými spárami u kachliček

Ačkoli je dneska tolik možností, jak vyřešit prostor za kuchyňskou linkou, většina z nás mám doma kachličky. Nepříjemným faktem je, že spáry mezi kachličkami mohou vlivem vaření a všech možných výparů změnit barvu. Zašlé kachličky včetně spárů vyčistíte za pomoci jedlé sody a octa, který určitě máte doma. Stačí ocet a sodu smíchat, vznikne směs, kterou na kachličky nastříkáte, necháte působit a poté vydrhnete.

Foto: Pexels.com.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!