Barvy v ložnici ovlivňují délku spánku i sexuální apetit

Že na nás každá barva nějak působí je dávno známý fakt. Ostatně vnímavější z nás to jistě pociťují sami na sobě. Některé barvy nás totiž nabíjí energií, jiné naopak uklidňují a pobízí k odpočinku.

Toužíte-li po barevné změně, začněte v ložnici. Ta totiž není jen místem, kam chodíte odpočívat a čerpat energii. Vhodně zvolená barva ve vás může povzbudit i sexuální apetit.

Nejčastější barva v ložnici? Modrá!

Jakou barvou nejčastěji vybarvujeme své ložnice? Už jsme vám napověděli: je to modrá! Říká se, že modrá je dobrá, kromě toho je to barva, která příjemně podporuje spánek, odpočinek a relaxaci.

Foto: Depositphotos.com

Průzkumy dokonce poukazují na to, že lidé, kteří spí v modře vymalované ložnici, spí mnohem lépe nežli ostatní a v průměru si dopřávají až 8 hodin spánku denně. Ráno jsou pak příjemně naladění, odpočatí a klidní.

Toužíte po romantice a vášni? Vymalujte ložnici fialově!

Věříte tomu, že barvy mohou skutečně ovlivnit i naše sexuální libido? Majitelé fialových ložnic nyní určitě nadšeně přikyvují a my s nimi musíme souhlasit. Fialová je totiž barva, která podporuje sexuální apetit a romantice za dveřmi ložnice doslova nahrává.

Foto: Depositphotos.com

Pokud fialová není zrovna vaše barva, podobně je na tom i červená. O téhle barvě se přece říká, že je to odstín vášně a lásky, která v ložnici nesmí chybět.

Jemné odstíny podpoří koncentraci

Pro mnoho z nás je ložnice místem, kde po večerech dohání pracovní resty a snaží se stihnout to, co přes den zameškali. Pokud si i vy berete práci do postele, pak byste si ložnici měli vymalovat nějakou tlumenější jemnější barvou.

Foto: Depositphotos.com

Vhodná je třeba béžová, světle hnědá nebo bílá. To jsou totiž přesně ty barvičky, které podporují koncentraci a vy se tak díky nim budete moci na práci mnohem lépe soustředit.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!