Bílé stěny jsou přežitek: do čeho obléknout zdi?

Bytové doplňky dodávají našemu domovu tu správnou jiskru

Vymalovat zdi na bílo se možná jeví jako nadčasové řešení, ale čistě holé stěny se velmi rychle okoukají. Bílá barva je sice univerzální a moderní, na druhou stranu taky jednoduchá a pro někoho možná i nudná. Proč nedopřát stěnám zajímavější kabátek?

V dnešní době je tolik možností, že je mnohdy opravdu těžké si vybrat. Pokud ani vás čistě bílé stěny nelákají, oblékněte je do pestrých barev či výrazných vzorů. Uvidíte, že vaše bydlení prokoukne.

Malování svépomocí: nemusíte být profík, abyste to zvládli

Asi úplně nejjednodušším způsobem, díky kterému lze proměnit vzhled prázdných stěn, je výmalba. Dobrou zprávou je, že nemusíte být profesionál, abyste si doma zdi zvládli vymalovat sami. Malování svépomocí proto zvládne úplně každý, s dobrou přípravou a vhodnými pomocníky vám to půjde krásně od ruky.

Základem je příprava: nábytek přesuňte do středu místnosti a zabalte jej do mikrotenové fólie. Zásuvky a vypínače oblepte speciální páskou, ušetříte si tak spoustu času jejich pozdějším mytím, což je u čerstvě vymalovaných zdí titěrná práce.  Myslete i na ochranu podlahy, na kterou lze stejně jako na nábytek použít folie, které stojí pár kaček.

Tapetovat dnes dokáže každý, zkuste to taky

Velké oblibě se v současné době těší také tapety, které v posledních letech zažívají velký boom. Dříve totiž byly hitem, po kterém toužil snad úplně každý, poté se od nich na chvíli upustilo a dnes se k nim zase vracíme – a to je dobře, protože tapety vypadají vážně skvěle.

Rozdíl oproti dřívějším rokům spočívá v tom, že se tapety zpravidla aplikují jen na jednu dominantní stěnu, případně na dvě stěny, které jsou proti sobě. Nejenže tím ušetříte hodně tapety, ale vaše bydlení pak bude působit velmi moderně. Pokud jde o volbu tapet, rozhodnutí je na vás. Výběr je více nežli pestrý a rozhodně tak je z čeho vybírat.

Jednoduchým a levným řešením jsou samolepky na zeď

Pokud víte, že se nechcete pouštět do ničeho radikálnějšího, ale i přesto byste svému bydlení dopřáli nějakou změnu, nabízí se levné a jednoduché řešení v podobě samolepek. Komu doma vadí čisté stěny a ví, že tapetování nebo malování není cesta, kterou by se chtěl vydat, může svůj domov zpestřit pěknou samolepkou, kterou lze pořídit v mnoha provedeních a to doslova za hubičku.

I zde je spousta možností, jsou samolepky v různých velikostech, stylech a samozřejmě i vzorech. Samolepky lze aplikovat na jakýkoli hladký povrch, kvalitní samolepky dokonale drží a nehnou se z místa. V interiéru pak vypadají velmi pěkně, o čemž se ale přesvědčíte na vlastní kůži, pokud se pro ně rozhodnete.

Foto: Pexels.com.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!

DISKUZE