Bohaté květy u orchidejí zajistí kombinace mléka a cibule

Orchideje jsou překrásné jednoděložné rostliny, které nás svou krásou uchvacují již stovky let. Dnes si je můžeme bez problémů pořídit domů. Bohužel ale většina lidí neví, jak se o tyto rostliny správně starat. Orchideje následně brzy ztrácí své květy a zůstává jen holý stonek a dlouhé, zelené listy. A přitom stačí tak málo k jejich správné výživě.

Nejlepší hnojivo najdete doma

Pro vynikající hnojivo nemusíte nutně utíkat do obchodu a utrácet stokoruny. Stačí jen, když se podíváte do své kuchyně a lednice. Skvělé hnojivo vyrobíte snadno sami z obyčejné cibule. Hned, jakmile si oloupete cibuli na vynikající gulášek, můžete použít slupky ze dvou větších cibulí. Slupky zalijeme vřelou vodou a nechte louhovat. Až roztok vychladne, stává se z něj perfektní hnojivo. Navíc dobře odpuzuje nevítaný hmyz. Aplikovat hnojivo stačí 1x až 2x za měsíc.

Listům orchideje dopřejte mléčnou lázeň

Aby rostlina vypadala skvěle, musíme se dobře postarat i o listy. A jelikož je orchidej náročná dáma, uvítá mléčnou lázeň na svých listech. 100 ml mléka smísíme s 200 ml vody do výsledné emulze namočíme čistou látku. Vlhkou látkou následně šetrně potřeme z obou stran všechny listy. Tuto kůru listům dopřejeme 2x do měsíce. Uvidíte, jak svěže zelené a zdravá rostlina bude.

Freepik
Foto: Freepik

Uvařte orchidejím česnečku

Česnečka je vítanou vzpruhou nejen po taneční zábavě, ale i nečekaně výtečným hnojivem pro orchideje. Síla česneku pomůže nejen na bolehlav u lidí ale i na prospěšný růst u této rostliny. Recept je velmi prostý. 3 až 4 stroužky česneku prožeňte skrz lis a smíchejte s jedním litrem vody. Nechte den odstát a výsledný roztok přeceďte.

Česnekem musíte zalévat opatrně. Na jedno zalévání bude potřeba asi 200 ml hnojiva. Pokud vám květináč nevsákne všechnu tekutinu do 10 minut, tak ji raději slejte zpátky do nádoby, případně k jiným rostlinám. Česnekový roztok je univerzální hnojivo, vhodné k téměř všem rostlinám.

Foto: Shutterstock, zdroj: GardenandGreenhouse,