V čem spočívá harmonické bydlení podle feng-šuej a na co si dát pozor?

V čem spočívá harmonické bydlení podle feng-šuej a na co si dát pozor?
Bydlete podle feng-šuej a vyhněte se nejčastějším chybám

Jak již bylo zmíněno, feng-šuej je staré čínské učení, které je praktikováno už tisíce let. I ve vaší domácnsoti může být toto staré čínské učení praktikováno, díky němu bude energie proudit ve vaší domácnosti a bude se vám bydlet příjemně. Pozor však na chyby, kterých se v souvislosti s feng-šuej dopouštíme.

Velké obrazy na nesprávných místech

Feng-šuej nezakazuje velké obrazy, které jsou aktuálně v módě. Velké obrazy starému čínskému učení vůbec nevadí, pokud tedy nevisí nad místem, kde odpočíváte. Velké obrazy nelze mít nad pohovkou v obývacím pokoji ani nad postelí v ložnici. Mohutné scenérie vám totiž nedodávají pocit bezpečí, což byste měli cítit, když trávíte čas v části bytu, kde relaxujete.

Mnoho věcí, které blokují dveře

Pokud chcete bydlet podle feng-šuej, pokud chcete, aby ve vaší domácnosti kolovala dostatečná energie, měli byste se vyhnout umísťování věcí bezprostředně za dveře. Takzvané zablokované dveře zabraňují přístupu energie a přístupu zajímavých příležitostí, které se k vám tedy rázem vyhnou a půjdou o dům dál.

Prasklé či rozbité zrcadlo v interiéru

Když se člověku rozbije zrcadlo, dle pověr to znamená, že vás čeká sedm let smůla. Mnozí lidé však na tuto pověru nevěří, a tak si i rozbité zrcadlo nechávají ve své domácnosti. To je však chyba, podle feng-šuej taková zrcadla nikdy nebudou říkat pravdu, budou falešná. Navíc jsou samozřejmě rozbitá zrcadla nebezpečím a mohou vést k vážným nehodám.

Foto: Unsplash.com.

Tereza Čierníková

Má práce je zároveň mým koníčkem. Psaní článků však není mým jediným hobby. Miluji také sport, čtení a turistiku, respektive cestování obecně. Ve volném čase se věnuji seberozvoji, jelikož vím, že pořád je co se učit.