Chytrá domácnost jako trend roku 2021. Moderní vychytávky za pár korun si může dovolit každý

Uvažujete o chytré domácnosti, ale děsí vás, na kolik by to mohlo přijít? Tak to už nemusí! Podívejte se na naše tipy, které ve vaší domácnosti zaručeně oceníte. Vaše peněženka to skoro nepozná.

Chytré osvětlení

Regulovat si intenzitu světla, a dokonce i odstín pomocí mobilního telefonu? Ano, i to je možné, a jen za pár stovek korun. Na trhu je již široká nabídka chytrého osvětlení. Počínaje žárovkami a lustry či LED páskami konče.

Inteligentní osvětlení nabízí mnoho možností. Můžete si změnit barvu v interiéru podle toho, jakou máte zrovna náladu. Dokonce je možné automaticky nastavit, aby se osvětlení měnilo podle počasí venku. Zde se kreativitě meze nekladou.

Pohybové senzory a detektory

Instalace nejrůznějších pohybových čidel je uživatelsky přívětivé a nejsou potřeba žádné stavební úpravy, jelikož vše funguje bezdrátově. Čidla jsou vhodná do prostor, kde není potřeba svítit delší dobu, jako jsou chodby, vstup do domu, schodiště či toalety. Čidlo zaznamená pohyb a rozsvítí se na určitý čas a pak zas zhasne.

Nevěřili byste, kolik se díky těmto pohybovým čidlům ušetří peněz. Pořízení je možné od pár stovek korun.

Chytré květináče

Chcete mít čerstvé bylinky doma celoročně? Vyzkoušejte chytré květináče, které se o vaše rostlinky dokonale postarají. Květináč si totiž sám nastaví ideální podmínky osvětlení a zajistí rovnoměrné zavlažování. Vaší povinností bude jen zajištění, aby květináč mel vždy dostatek vody ve svém zásobníku.

Chytrá WiFi zásuvková lišta

Žijeme v digitální době, a tak dennodenně řešíme nabití naší elektrotechniky. Chytrá zásuvková lišta disponuje několika zásuvkami s přepěťovou ochranou a USB porty. Skvělou vychytávkou je, že můžete sledovat spotřebu jednotlivých zásuvek ze svého mobilního telefonu, a dokonce můžete ze svého telefonu zásuvky i na dálku ovládat. Už nemusíte koukat každý měsíc na vyúčtování energie se zděšením, jelikož díky této chytré vymoženosti značně ušetříte. Pořízení je možné již od 800 Kč.

Poštovní schránka s čidlem

Revoluce v poště je tu! Nebaví vás každý den kontrolovat, zda nepřišlo něco nového? S chytrou poštovní schránkou už nemusíte. Jakmile vám pošťák vhodí do schránky poštu, automaticky vám přijde oznámení do vašeho mobilního telefonu. Možná si říkáte, že vaše schránka je pěkná a bylo by zbytečné kupovat novou. To ale ani nemusíte, jelikož si stačí pouze pořídit čidlo, které do schránky vložíte. Pořízení takového čidla je opět za pár stovek korun.

Máte doma chytrou domácnost a jak jste s ní spokojeni? Podělte se s námi v komentářích o vaše zkušenosti.

Foto: Shutterstock

Michaela Lukešová