Chcete-li mít čisté a voňavé prádlo, nepodceňujte čištění pračky

Chcete-li mít čisté a voňavé prádlo, nepodceňujte čištění pračky

Pračka je bezesporu šikovným pomocníkem v domácnosti, který nám usnadňuje práci a šetří náš čas. Pokud ale chcete, aby vám pračka dlouho vydržela a především, aby sloužila tak, jak sloužit má, musíte se o ni náležitě starat.

Stačí málo a pračka bude stále jako nová

Péče o pračku přitom není kdovíjak složitá. Nikdo po vás nebude chtít plnění náročných nebo časově zdlouhavých úkolů. Zapomeňte na čtení manuálu a učení se příruček nazpaměť. Vážně stačí málo a vaše pračka bude i roky pořád jako nová.

Správná péče o pračku zaručí, že bude dlouho jako nová. A přitom stačí tak málo!

Odvápňování

Kdy naposledy jste odvápňovali buben pračky? A dělali jste to vůbec někdy? Pokud kroutíte hlavou, rychle to napravte. Stačí vám k tomu jedlá soda, kyselina citronová nebo naprosto obyčejný ocet. Jednou za čas nasypte či nalijte jednu z vámi vybraných surovin do zásuvky, do které běžně dáváte prací prášek a pračku pusťte na nejvyšší teplotu a nejdelší možný cyklus.

Větrání

Možná to nejhorší, co můžete své pračce udělat, je zaklapnout buben poté, co z pračky vyndáte vyprané prádlo. Někdo to dělá nevědomky, mnohdy stačí, když do koupelny vběhnou malé děti, které buben zacvaknou. Pračka musí větrat, což v případě zavřených dvířek půjde jen těžko a zbytečně tak dojde k tomu, že se prostor pračky zapaří a začne nevábně zapáchat. Proto myslete na to, aby byla dvířka do pračky vždy otevřená.

Čištění

Gumové těsnění je nedílnou součástí každé pračky a je také nejčastějším místem, kde se udržuje špína a klidně i plísně. Proto je potřeba prostor za gumovým těsněním pravidelně čistit a to úplně jednoduše za pomoci obyčejného hadru a čistou vodou, nebo použitím čisticích prostředků.

Foto: Pexels.com, Pixabay.com.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!