K vyčištění stříbrných šperků či příborů nepotřebujete drahé přípravky. Vystačíte si s alobalem a jednou účinnou přísadou

Stříbrné šperky nebo třeba příbory jsou krásné na pohled, ovšem pouze za předpokladu, že se mají pěkně k světu a nejsou zašlé a špinavé. Jenže při každodenním nošení nebo používání se jistému znečištění nevyhnete, a proto je potřeba o stříbrné předměty pečovat.

Mnozí z nás často pátrají po nejlepších způsobech, jak navrátit šperkům, příborům nebo jiným stříbrným předmětům jejich původní krásu. Mnohdy se přitom spoléhají na reklamní triky, které doporučují drahé přípravky a prostředky určené k čištění stříbra.

Stříbro vyčistíte za méně nežli 5 Kč!

Možná i vy nyní řešíte, jak vyčistit stříbrné šperky, které už nevypadají tak pěkně, jako v době, kdy jste si je pořídili. A víte co? Zapomeňte na reklamy, nechte za zády letáky z obchodů – nic z toho totiž nepotřebujete, protože stříbro vyčistíte s tím, co už teď určitě máte doma!

A stát vás to nebude stát ani pětikačku. To zní super, nemyslíte? A teď už k tomu, co tak dobře funguje na čištění stříbrných předmětů a co má drtivá většina z nás běžně doma.

Co budete potřebovat?

Máte doma alobal a kypřicí prášek? V tom případě už máte všechno, co je k vyčištění stříbra doslova za hubičku potřeba. Opravdu tak jednoduché to je a funguje to zaručeně.

Do menšího hrnce (s ohledem na velikost čištěných předmětů) nalijte vroucí vodu. Přidejte kousek alobalu a poté přisypte klidně celý balíček prášku do pečiva a nechte tyhle dva pomocníky, ať se o všechno postarají za vás.

Foto: Depositphotos.com

Jak to funguje?

Žádnou atomovou fyziku v tom určitě nehledejte. V podstatě jde o to, že se zoxidovaný a zčernalý povrch stříbra díky pobytu v horké vodě s kypřicím práškem uvolní a naváže se právě na alobal.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!