Čistíme skvrny od červeného vína. Pomohou babské rady

Nepříjemné skvrny od červeného vína jdou velmi těžko dolů, to víme všichni. Neznamená to ale, že se jedná o něco nemožného. Pokud jste milovníky červeného vína, měli byste určitě vědět, jak se těchto skvrn zbavit. Nehoda v podobě rozlití červeného vína se může stát komukoliv a kdykoliv. Pokud dáte na rady našich babiček, skvrn od červeného vína se můžete bezpečně zbavit.

Tipy, jak odstranit skvrny od červeného vína

Pomůže obyčejná kuchyňská sůl

Sůl je obrovský pomocník. Určitě jste slyšeli o tom, že kuchyňská sůl dokáže zatočit se skvrnami od vína. Sůl stačí nasypat na inkriminované místo, nechat vstřebat a asi po dvaceti minutách můžete danou věc vložit do pračky a vyprat klasickým způsobem. Pokud se jedná o koberec, vezměte houbičku a sůl vymyjte teplou čistou vodou.

Bílé víno pomůže proti vínu červenému

Bílé víno je kupodivu velmi osvědčený pomocník na boj se skvrnami od vína červeného. I když se to může zdá být až bláznivé, opravdu to funguje. Ostatně přesvědčte se sami. Víno bílé totiž obsahuje kyselinu vinnou, díky které barvivo z červeného vína povolí. Nalijte malé množsví bílého vína na skvrnu od vína červeného a po chvíli jen umyjte danou věc v mýdlové vodě a následně vyperte v pračce.

Citronová šťáva

Citrón je dokonalý pomocník v naší domácnosti. Pomůže nám doslova s čímkoli. Na skvrny od červeného vína funguje skvěle právě citronová šťáva. Nejlépe uděláte, pokud ji rovnou čerstvě vymačkáte na ještě čerstvou skvrnu. Nechte působit alespoň deset minut a poté vložte rovnou do pračky a použijte běžný režim. Uvidíte, že i tento trik dokáže skvrny od červeného vína bezpečně odstranit.

Foto: Shutterstock.com.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!