Dánský hotel nabízí ubytování v korunách stromů v moderním dřevěném apartmánu

Dánský hotel nabízí ubytování v korunách stromů v moderním dřevěném apartmánu

Skandinávská architektura je pojem, který má silný zvuk po celém světě. Nápaditý design i způsob řešení veřejného prostoru v podání skandinávských zemí je nesmírně poučný i inspirující zároveň. Další zářný příklad povedené skandinávské architektury je tento neobvykle řešený hotel s názvem Løvtag (v češtině “baldachýn”), který je zasazen doslova do koruny jednoho ze stromů jinak obyčejného lesíka v severní části Dánska. Hotel tak díky své poloze nabízí ubytování s nebývale příjemným zážitkem v podobě splynutí s drsnou severskou přírodou.

Koncept hotelu v korunách stromů sestává z devíti ubytovacích jednotek, z nichž v provozu je zatím pouze první z nich. Základní koncepce stavby se řídí pravidly minimalismu a největší inspirace je čerpána z tradičních dřevěných domů stavěných na pobřežích dánských rybářských vesnic.

Minimalistické pojetí stojí za skvělou prací s prostorem. Prostor je nesmírně cenná komodita, kterou si autor návrhu stavby Sigurd Larsen velmi cení. Vzhledem k tomu, že se jedná o dům v korunách stromů, je více než žádoucí, aby stavba v žádném případě nečinila výraznější obtíže na životě stromů, které se “podílejí” na tomto projektu. Kmen nosného stromu tak důmyslně prochází stavbou, díky čemuž není strom výrazněji omezen. Strom je takto perfektně využit i jako důležitý nosný prvek celé konstrukce.

Na 31 m2 se rozkládají dvě místnosti na spaní, kuchyňka, obývací pokoj s jídelnou, koupelna se sprchou a také střešní terasa. Domek disponuje elektřinou i tekoucí vodou. Hotel nabízí příjemné ubytování až pro 4 osoby a již nyní je možné si zde zabookovat pobyt. Ceny ubytování za jednu noc se pohybují zhruba od 415 dánských korun pro dvě osoby včetně snídaně, což v přepočtu vychází na velmi příjemných 1400 Kč.

Nechte se inspirovat, prolistujte ještě dnes ubytovací portál www.MegaUbytko.cz a rezervujte si levné ubytování pro Vaši dovolenou v ČR a na Slovensku. Načerpáte nové síly do dalších dnů a možná navštívíte nové inspirativní místa.

Foto: http://SigurdLarsen.com/project/treetop-hotel-lovtag_dk, Lovtag.dk.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!

DISKUZE