Dejte do starých ponožek jedlou sodu

Pokud i vám mizí ponožky během praní někde v meziprostoru a vy nevíte, co s těmi lichými nebo jsou vaše ponožky již prošoupané a nevhodné na běžné nošení, máme pro vás tip, jak je účinně využít. Staré ponožky nemusíte ihned vyhazovat, ale lze je ještě zužitkovat. Pokud svážete několik ponožek k sobě, můžete tak vyrobit hračku pro vaše domácí mazlíčky. Z ponožek můžete vyrobit společně s vašimi dětmi i maňásky a zahrát si s nimi divadlo. Ponožky ale mají mnohem širší využití. Mohou vám pomoct s úklidem domácnosti i bolavými klouby.

Úklid domácnosti

Ponožky můžete použít při otírání prachu na nábytku, žaluziích nebo topení. Skvěle vám totiž padnou na ruku a můžete jimi otírat všechny druhy povrchů, a tak je snadno a rychle zbavit prachu nebo běžného znečištění. Ponožkou můžete vyleštit i boty nebo potahy kožených sedaček ve vašem obýváku nebo v autě. Stačí, když jimi rozetřete k tomu určený přípravek. Poté je můžete vyprat s běžným prádlem nebo rovnou vyhodit. Ponožky vám budou k užitku i v případě, že stěhujete nábytek. Nohy vašeho nábytku – stolu, židlí či skříně, vložte do ponožky. Následně je můžete přesouvat po podlaze beze strachu, že ji poškodíte. Ponožky také lze využít pro skladování věcí a jako ochranu proti jejich případnému rozbití.

Nasypte do ponožek jedlou sodu

Pokud do starých ponožek nasypete jedlou sodu, vznikne vám tak přírodní pohlcovač pachů. Ten využijete například do bot. Použijte klasické ponožky a nikoliv krátké kotníkové, pevně je uvažte a vložte do špiček obuvi přes noc. Do rána by měla soda absorbovat veškerý nepříjemný odér. Takto vyrobený pohlcovač zápachu můžete používat opakovaně několik měsíců.

Foto: Shutterstock

Obklad pro bolavá záda

Pokud trpíte na bolesti zad či kloubů, naplňte bavlněnou ponožku rýží a pevně uvažte. Následně ji vložte do mikrovlnné trouby na dvě minuty, a položte na bolavé místo na vašem těle. Tento hřejivý obklad vám okamžitě uleví od bolesti nebo vás zahřeje v případě zimnice. Můžete ho použít i jako první pomoc pro bolavá dětská bříška.

Foto: Shutterstock, zdroj: home-storage-solution, Healthline, BHG