Děti a pokojové rostliny patří pod jednu střechu. Jakou zvolit, aby dětem neublížila?

Domácnost s dětmi rovná se domácnost bez pokojových rostlin? Tak to už dávno neplatí! Sice se mnozí lidé domnívají, že do domu, v němž vládnou děti, pokojovky nepatří, ovšem je to jen domněnka, kterou jsme si vypěstovali ve chvíli, kdy jsme zjistili, že některé pokojové rostliny škodí, že jsou nebezpečné. Existují takové, které s dětmi pod jednou střechou růst mohou. Jaké to jsou?

Pokojové rostliny jsou nedílnou součástí domácností, jelikož domácnost nejenže oživí, ale také ji zkrášlí na první pohled. Jak jsme ale zmínili, v domácnostech s dětmi byste je hledali jen marně. Mnozí rodiče se totiž bojí, že by pokojové rostliny mohly dětem ublížit. Níže zmíněné pokojovky však neublíží ani malým ratolestem, ani domácím mazlíčkům.

Pepřinec

Hledáte rostlinu odolnou a bezpečnou? Už dále nehledejte! Je jím pepřinec, což je rostlina známá také pod svým dalším jménem Peperomia. Tento zelený společník navíc zcela nahradí klasickou čističku vzduchu, jelikož jeho hlavní vlastností je právě odstraňovat ze vzduchu všechny škodliviny. Listy rostliny jsou nebývale krásné, navíc hezky rostou i v případě, že se o ně stará začínající pěstitel.

Voskovka

Pokud by měly vybrat děti vhodnou rostlinu do interiéru, rozhodně by vybraly voskovku, která se pyšní nejrůznějšími barvami. Je skvělé, že i tato pokojová rostlina je zdraví nezávadná, a tak ji můžete mít třeba na okenních parapetech. Pokud si ji však na okenní parapety položíte, myslete na to, že musí být stažené žaluzie. Voskovka, známá také jako Hoja Masitá, totiž nesnese přímé sluneční světlo, její listy jsou pak nehezky popáleny. Jinak se ale jedná o nenáročnou pokojovku.

Pokojový bambus

Chcete do své domácnosti vnést trochu exotiky? Pak doporučujeme začít pěstovat pokojový bambus. Pokojový bambus je nezávadný, zcela bezpečný, vyjdou s ním i psi či kočky, nejen vaše děti. Ke svému spokojenému růstu potřebuje bambus jenom světlé stanoviště a vlhkou půdu. Přeschnutí je pro něj zabijákem.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com, Flickr.

Má práce je zároveň mým koníčkem. Psaní článků však není mým jediným hobby. Miluji také sport, čtení a turistiku, respektive cestování obecně. Ve volném čase se věnuji seberozvoji, jelikož vím, že pořád je co se učit.