Dokonalé vyčištění mřížky od trouby. Vložte ji do pytlíku spolu s tabletou do myčky

Inovace a pohodlí se nevyhnou ani našim domácnostem, a kuchyňské triky přinášejí čím dál tím více zajímavých a efektivních řešení. Trouba je v domácnosti často využívána. Proto se nelze ani divit, že časem mají mřížky v troubě nánosy mastnoty. Čištění klasickým způsobem je zdlouhavé a nepraktické. Já Vám ukáži, jak tableta do myčky dokáže jednoduše vyčistit špinavou mřížku z trouby. Připravte se na novou možnost odstranění mastnot a objevte tajemství dokonalého vyčištění mřížky od trouby pomocí nečekaného spojení s tabletou do myčky. Tableta do myčky může však pomoci i jinde.

První pomoc s tabletou do myčky

K úspěšnému vyčištění mřížky potřebujete:

  • tableta do myčky
  • miska
  • voda
  • sáček

V první řadě si připravte mřížku, kterou dáte do uzavíratelného sáčku. Dále si vezmete tabletu do myčky a rozdrťte ji. Dejte si pozor na kontakt s pokožkou. Nezapomeňte si vzít rukavice. Poté, co rozdrtíte tabletu a vložíte do misky, vlijte do misky vodu. Poté tuto směs vylejte do sáčku s mřížkou a pevně uzavřete. Vhodné je také vše umístit do vany, která je větší a když se trochu směsi vyleje, nebude to vadit. Vyčkejte cca 30 minut, aby tableta dostatečně zapůsobila. Pak ji stačí vyndat, přetřít houbičkou nebo kartáčem a špína půjde dolů téměř bez námahy.

Tento stejný postup můžete vyzkoušet i s mřížkou digestoře – nebojte se opravdu experimentovat.

Tableta pomůže nejen s mřížkou

V kuchyni můžete využít tabletu také k čištění trouby, zejména skla dvířek. Nezapomeňte si vzít rukavice. Namočte na krátkou dobu tabletu do vody a s tabletou důkladně čistěte sklo i dvířka. Díky obsahu specifických chemikálií se tvrdá tableta stává mimořádně účinným nástrojem pro čištění.

Skvělou alternativou může být že tabletu rozdrtíte, smícháte ji s trochou vody a vytvoříte pastu, kterou následně pečlivě aplikujete na mastné a znečištěné plochy. Ponechte takto pastu působit cca 15 minut, poté ji odrhněte houbičkou nebo kartáčem, opláchněte a osušte.

Foto: Shutterstock

Své místo si tableta najde i v koupelně

Tabletu můžete využít dokonce i v koupelně. Vytvořená pasta i celá tableta jsou skvělé pro čištění spár mezi dlaždicemi či ve sprchovém koutě. Tam se hlavně vyskytují usazeniny od vodního kamene a zbytků od mycích prostředků nebo plísně. Mycí tabletu můžete rovněž využít k čištění umyvadla.

A ani pračka nezůstává pozadu. Tableta do myčky je ideálním pomocníkem i při čištění tohoto spotřebiče. Pokud potřebujete odstranit usazeniny uvnitř pračky, tak vhoďte 2 tablety do pračky a zapněte na nejdelší program. Po ukončení programu bude pračka čistá.

Foto: Freepik, zdroj: SouthernLiving, TheKitchn, DailyMail