Dominantní dekorace do ložnice i obýváku? Oblouková lampa

Máte pocit, že vašemu obývacímu pokoji něco chybí? Pohráváte si s myšlenkou, že vaše ložnice je pouhý krůček od dokonalosti? V tom případě zpozorněte! Seznamte se s dominantou každého pokoje, která v našich domovech “bydlí” už nějaký ten pátek: oblouková lampa!

Obloukové lampy nejsou kdovíjakým nováčkem interiérů. V mnoha domácnostech se zabydlely velmi již dávno a jejich majitelé si přítomnost těchto velikánů nemohou vynachválit. Pustíte tuhle krásnou dominantu i k vám domů?

Čím větší, tím lepší? Rozhodně!

Pokud jde o obloukové lampy, platí zde jednoduché pravidlo: čím větší, tím lepší! A nemusíte se bát, že by pak ostatní prvky v interiéru zanikly, ba spíše naopak. S pomocí krásné lampy dokážou úžasně vyniknout.

Máte na ni doma místo?

Obloukové lampy jsou náročné na prostor, proto před jejich pořízením dobře zvažte, zdali na ně doma vůbec máte dostatek prostoru. Hodí se především do větších interiérů, kde sice zaujímají roli dominanty, ale nepůsobí jako pěst na oko. Skvěle také vynikne v minimalisticky pojatých vzdušných interiérech.

V měděném odstínu působí nadčasově

K dostání jsou v mnoha provedeních, nás však velmi zaujaly v měděném odstínu, ve kterém působí moderně a nadčasově. Co myslíte? Pustili byste takovou krásku k vám domů? Interiéry s obloukovou lampou působí luxusně a svébytně. Je-li vaše domácnost připravená na podobnou dominantu, jistě se jen tak neokouká.

Levnější kousky zakoupíte v jednotkách tisíc, existují ovšem i designérské kousky, za které si budete muset připlatit i v řádech statisíců.

Foto: Pexels.com, Pinterest.com, Finnishdesignshop.com

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!