Dřevo v koupelně není jen trend pro bohaté. Při správné péči vydrží roky

Foto: Pexels.com

Dřevo v koupelně? Možná jste se právě teď plácli do čela a pomysleli si, co je tohle za bláznivý nápad. Většina z nás má v sobě zkrátka zakořeněnou představu, že dřevo do koupelny nepatří a tečka.

Je pravda, že mnoho lidí dává v koupelně přednost dlažbě nebo keramice. Spojení koupelny a dřeva je méně časté, ale nachází se stále více lidí, kteří se toho nebojí a dřevěné prvky v koupelně používají. A nelitují, protože dřevo zútulní každou koupelnu!

Boříme předsudky: koupelnu lze ve dřevě zařídit od A po Z!

Možná i vy patříte k lidem, kteří jsou přesvědčeni, že použít přírodní prvky v koupelně, kde je zvýšená vlhkost a navíc i riziko přímého kontaktu s vodou, není dobrý nápad. Je to ovšem nesmysl.

Přírodní prvky, kterým dřevo jednoznačně dominuje, totiž mohou být v koupelně použity stejně tak vkusně a moderně, jako kdekoli jinde. A právě ve dřevě může být koupelna zařízena doslova od A po Z. Od nábytku přes podlahu až po nábytek.

Není dřevo jako dřevo. Proto vybírejte pečlivě!

Jestliže toužíte po dřevěných prvcích ve své koupelně a řešíte, jaké dřevo se do tohoto interiéru hodí ze všech nejvíce, všemi deseti doporučujeme tvrdé. Tvrdé a těžké dřevo totiž dokáže nejlépe odolávat vlhkosti i vodě a s podmínkami, které jsou pro koupelnu typické, si tak umí báječně poradit.

Vhodnou volbou jsou africké dřeviny, jako například teakové dřevo nebo wenge. Není to nejlevnější, ale kvalita a odolnost materiálu stojí za vyšší investici. Levnějším řešením může být nábytek vyrobený z dýhy.

Foto: SIKO

Co všechno může být v koupelně ze dřeva?

Oblíbenou klasikou je podlaha, neokoukané jsou obklady, výjimečné pak například umyvadlo. Nábytek je samozřejmost a doplňky ze dřeva, například v podobě dávkovače mýdla nebo stojánku na zubní kartáčky? To už jsou takové třešničky na dortu.

Při správné péči dřevo vydrží roky

Dřevo je materiál, který neustále pracuje, potřebuje dýchat, dochází u něho i ke geometrickým změnám a s tím je potřeba počítat. Doporučením je pořizovat do koupelny nábytek na nožičkách, aby kolem něho proudil vzduch, stejně tak ho nedávejte úplně ke zdi a nechte nábytku kousek prostoru.

K ošetření dřevěných povrchů existuje řada specializovaných přípravků, které rapidně prodlouží jejich životnost. Udělejte si čas od času hezké odpoledne a věnujte péči svému dřevěnému nábytku.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!