Dřevostavby na klíč patří k nejsnazším cestám k vlastnímu bydlení

Vlastní bydlení je v současnosti obzvlášť drahá záležitost. Ceny nemovitostí jsou vysoké a ani pozemky nebývají zrovna nejlevnější. Stavba nového domu však může být mnohdy výhodnější než koupě již hotového. Můžete totiž ušetřit na spoustě parametrů.

Jednou z nejsnazších cest k vlastnímu bydlení jsou montované dřevostavby rodinných domů. Pyšní se dlouhou životností a vysokým komfortem bydlení, ale také dostupnou cenou a vynikající rychlostí výstavby. Nízkoenergetické či pasivní dřevostavby jsou navíc šetrné k životnímu prostředí.

Bydlete do roka a do dne

Firmy budující dřevostavby na klíč slibují různé lhůty, častokrát až nereálné. Pokud se vám někde budou snažit namluvit, že dům postaví za tři měsíce, je to skutečně možné – půjde však pouze o hrubou stavbu. Rozumné časové rozpětí je zhruba 9 až 12 měsíců, za tu dobu se budete schopní skutečně nastěhovat do plnohodnotného domova. Do této doby je přitom započítána i projektová dokumentace a vyřizování stavebního povolení. Činnosti samozřejmě probíhají paralelně, zatímco se chystá základová deska, vy vybíráte vnitřní vybavení atd.

Toto časové rozpětí udává společnost Martinice Group, jež se specializuje na dřevostavby na klíč. Už v základu staví dřevostavby v nízkoenergetickém standardu, využívá špičkové technologie zajišťující přesnost na milimetry. Výhodou je i 25letá záruka na konstrukční systém.

Dřevo na dům i střechu

Stavíte dům či rekonstruujete a potřebujete kvalitní krovy? Kvalitní dřevo je skvělým materiálem pro celou stavbu i pro střechy. V Martinicích pro vás vyhotoví krovy na pětiosém CNC stroji od 3 do 6 týdnů. Stejně tak dodávají i vazníky. Celou střechu jsou schopni navrhnout v 3D softwaru Mi-Tek.

Dřevo je nenahraditelným materiálem, díky němuž bydlíme. Musí však být kvalitně zpracováno. V Martinicích se o to postarají.