Přáli jste si jako malí mít dům na stromě? Navštivte skutečný dům v korunách stromů, kde můžete bydlet

Listnatý lesík na vrcholku kopce přímo vybízel k vybudování místa na přespání. Majitelé se tohoto úkolu zhostili vskutku originálně. Na slunném místě vznikl dřevěný srub jako z pohádky, který si můžete pronajmout třeba pro vaši příští dovolenou.

Komfortní ubytování na vrcholku kopce

Pokud hledáte zajímavé místo na dovolenou, srub Sanctuary Treehouse rozhodně stojí za vyzkoušení. Originální stavba se nachází v Asheville v Severní Karolíně a je obklopena nekonečnými lesy. Okolní krajina je oblíbenou destinací výletníků z celého světa, což zajišťuje vysokou úroveň služeb pro turisty. 

Foto: Alino.info

Dům je postaven na dvou vzrostlých stromech a se zemí jej spojuje už jen kanalizační potrubí a schodiště. To je dřevěné, stejně jako zbytek stavby. Architekti přísně dbali na dodržení jednotného stylu, aby dům dokonale zapadal do krajiny.

V interiéru nalezneme místnosti k trávení společného času i tichému odpočívání po náročné túře. Apartmán je koncipován pro skupinu lidí, ať už jde o rodinu s dětmi nebo skupinu přátel, kteří si vyrazili užít slunečný víkend v přírodě. Extravagantní stavba nabízí veškerý komfort a zařízení na vysoké technické úrovni. I přesto má však své nezaměnitelné kouzlo a vůni všudypřítomného lesa.

Fotogenické místo pro milovníky sociálních sítí

Jedním ze záměrů architektů bylo vybudovat místo, které bude vypadat dobře na fotkách, ať už se budete nacházet v kterékoliv části. Myšlenka vychází ze současného trendu, kdy si zejména mladí lidé několikrát denně fotí své zážitky na Instagram, Facebook a další místa na síti. Sdílení zajímavých zákoutí z Sanctuary Treehouse by mělo přinést reklamu dalším zájemcům o netradiční ubytování.

Foto: Alino.info

Za tímto účelem je fotogenicky pojata nejen celková koncepce domu, ale také detaily vnitřních prostor. Kuchyně s jídelnou poskytují působivé pozadí pro fotografování jídla, terasy a balkony nabízejí panoramatické výhledy do krajiny. V celém domě je díky velkoformátovým oknům dostatek přirozeného denního světla a obložení stěn ze světlého dřeva zajišťuje neutrální pozadí.

Poctivé materiály, které vydrží vše

Již při navrhování stavby majitelé věděli, že bude sloužit zejména k pronájmu výletníkům. To klade na konstrukci i vnitřní vybavení vyšší nároky, protože lidé se často střídají a většinou chtějí využít nabízené vybavení naplno.

Foto: Alino.info

Designéři proto zvolili zařízení interiéru z odolných materiálů. Kuchyňská linka i další úložné prostory jsou z masivního dřeva. Pracovní deska je ze štípaného mramoru a textilie použité k posezení i tlumení denního světla zahrnují len, bavlnu a režné plátno.

V domě najdeme masivní dřevo různých dřevin, textur i barev. Majitelé se snažili především vytvořit prostor, který nebude působit nudně. Díky různých povrchům, které vzájemně ladí, působí místnosti dynamicky a vybízejí k užívání okamžiku plnými doušky.

Miluji skandinávský styl a bydlení propojené s přírodou. Když děti, čas a finance dovolí, přikládám ruku k dílu na rekonstrukci chalupy na Valašsku. O své poznatky i puchýře se s vámi ráda rozdělím.