Dvě děti a jeden pokojíček. Jak si poradit s takovou výzvou?

Dvě děti a jeden pokojíček. Jak si poradit s takovou výzvou?

Čím více dětí, tím více radosti – alespoň tak nějak se to říká. Je pravda, že děti vnáší do našich životů bezpodmínečnou radost a ukazují nám, jak si bezstarostně užívat života. Jenže stejně jako děti představují radost, jsou zároveň i příslibem starostí.

Jednou z nich je například zařízení pokojíčku pro dvě děti. Pokud žijete v bytě, kde nemáte místností na rozdávání, pak se zkrátka chtě nechtě musíte postavit před výzvu a pokusit se zařídit jeden pokoj pro dvě děti tak, aby ani jedné ratolesti nic nescházelo. Že si s tímto úkolem nevíte rady? Nezoufejte, my ano!

Je nutné všechno pořizovat 2x?

Pokud se chytáte zařídit jeden pokojíček pro dva dětské obyvatele, možná vás logicky napadne otázka, jestli veškeré vybavení musíte pořizovat ve dvojím provedení. Vzhledem k tomu, že dětské pokoje v malém bytě mnohdy nebývají co do prostoru kdovíjak shovívavé, ba spíše naopak to kolikrát vypadá, že se vám snaží házet klacky pod nohy, uklidníme vás, že ne všechno zařízení je nutné pořizovat dvakrát.

Dětem do pokojíčku pořiďte:

  • patrovou postel, která šetří místo a každému dítěti nabízí zázemí
  • jednu prostornou šatní skříň s tyčí na zavěšení oblečení
  • dvě šuplíkové komody na prádlo a oblečení
  • dva psací stoly, případně jeden velký, aby u něho děti mohly sedět naproti sobě
  • knihovnu na knížky a případně i hračky

View this post on Instagram

Just wow?? Credit to @fabi_bartolli

A post shared by Interior Design | Kids Decor (@decor_for_kids) on

Co v pokojíčku nesmí chybět?

Dětské pokoje v paneláku sice nebývají největší, ale přesto zde můžete vytvořit malý dětský ráj, který budou vaše děti zbožňovat. Pamatujte, že každý dětský pokojíček musí splňovat vícero funkcí. Musí zde být zóna pro odpočinek, kterou zastoupí postel, případně menší gauč. U dětí jsou oblíbené sedací vaky, takže i na ty můžete vsadit.

Další nezbytností je zóna pro učení a přípravu do školy, kde by neměl chybět psací stůl a kvalitní židle, která dětem zajistí správnou oporu páteře a pohodlné sezení. U menších dětí myslete na hrací zónu s měkoučkým koberečkem, prostornou bednou na hračky či barevné polštářky.

A co barvy?

Možná je i pro vás dětský pokoj v paneláku, inspirace k tomu, abyste si zde splnili své dětské sny, kterým nebylo vyslyšeno. Přesto byste ale měli myslet na to, že je to pokojíček vašich dětí – ne vašeho spícího dětského já, které ve vás uvnitř tiše dřímá a sem tam se probudí, aby řeklo svůj názor.

Důležité jsou v dětském pokoji i barvy. Pokud jsou děti stejného pohlaví, není co řešit – modrá nebo růžová výmalba to jistí. V případě párečku je dobré pokoj vymalovat buď neutrálním odstínem, nebo s pomocí různorodé barevné výmalby pokojíček opticky rozdělit a vykouzlit zde zázemí jak pro chlapce, tak i pro dívku.

Foto: Unsplash.com, Instagram.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!