Hotelové uklízečky používají vysavač způsobem, který by vás nenapadl. Hodně si tak ulehčí práci

Život bez vysavače je dnes prakticky nepředstavitelný. Jen si schválně zkuste udržet podlahu a koberec čistý bez tohoto přístroje. Možná by vás nikdy nenapadlo, že tak triviální záležitost jako vysávání lze posunout o level výše. Vysavač se totiž dá využít mnoha způsoby o kterých jste možná ani neslyšeli. My vám dnes několik těchto triků představíme a vy je můžete následně ihned vyzkoušet při příštím gruntování. Určitě budete příjemně překvapeni. Ušetříte hlavně svůj čas a energii, kterou může využít daleko lépe.

Vysavač může provonět celý byt

Vysavač se dá skutečně využít k provonění celého bytu při samotném vysávání. Stačí jen když do sáčku vysavače nasypeme několik avivážových perliček. Proudění vzduchu rychle uvolní z kuliček aromatické látky, které se tak rychle uvolní do místního prostoru. Je to výborná alternativa k běžným osvěžovačům vzduchu, které často zbytečně zabírají místo. Byt voní všude, kde se vysává.

Pomůže při hledání drobných předmětů

Každému se již někdy stalo, že ztratil na podlaze jistý drobný předmět, nejčastěji například náušnici. S tím může pomoci hravě právě vysavač. Stačí jen na jeho koncovku připevnit jemnou síťku, například silonku, nebo punčochu. S takto upraveným vysavačem pak projeďte celý prostor, kde se může ztracený předmět nacházet. Díky vytvořené bariéře se neztratí v dutině vysavače, ale zůstane bezpečně přichycený na punčoše.

Foto: Shutterstock

Úklid pračky

Ucpanou pračku od chlupů, vlasů o podobných nečistot snadno uvedete do původního stavu. Pračku odpojte od proudu pomocí jemného nástavce na vysavači všechno neřádstvo rychle odstraníte. Nemusíte tak ztrácet čas úmorným ručním vybíráním.

Stopy po nábytku zmizí ve chvíli

Každému se už asi stalo, že při různém posouvání nábytku vznikly na koberci nevzhledné šmouhy a proleženiny. I s tím ale může vysavač pomoci. Nejdříve pomocí kostek ledu nejdříve otřete všechny otlaky a proleženiny. Následně všechna vlákna vysavačem jednoduše srovnejte do původní podoby. Po otlacích nezbyde ani stopa a koberec bude jako nový.

Foto: Shutterstock, zdroj: TheSpruce, Kent