I v malém panelákovém bytě lze snadno vytvořit více prostoru

Bydlet v malém bytě není žádný med. Doma nemáte k hnutí a když chcete do domácnosti pořídit něco nového, musíte dvakrát měřit a počítat, jestli se vám tam nový kousek nábytku vejde a často si pokládáte otázku, kam s těmi věcmi, kterých máte stále více a více a prostoru naopak čím dál méně.

Nebojte se, nejste v tom sami. Pakliže nepatříte k těm šťastlivcům, kteří mají prostoru na rozdávání, protože váš byteček je naopak menšího ražení, nemusíte hned házet flintu do žita, či dokonce uvažovat nad stěhováním. Poradíme vám, jak v malém bytě získat více tolik potřebného prostoru, kterého nikdy není dost.

Speciální systémy, které šetří prostor

Nedílnou součástí každé domácnosti je jídelní stůl. Ten ale zabírá dost místa, navíc jej nepotřebujeme 24 hodin denně a během doby, kdy jej zrovna nevyužíváme, je zbytečné, aby si pro sebe nárokoval prostor. Vyřešit to jde důmyslným řešením. Speciální sklápěcí systémy mohou rafinovaně ušetřit drahocenné místo, jsou designové a velmi praktické. Když chcete jíst, jednoduše stůl sklopíte, jakmile dojíte, zaklopíte ho a máte rázem více místa.

Výsuvný úložný prostor se do malých prostor hodí skvěle

Úložného prostoru není nikdy dost, v malém bytě to platí dvojnásob. Velmi chytrým řešením jsou zásuvné systémy, které nejenže nabízí spoustu úložného prostoru, ale zároveň šetří místo v bytě. Lze je využít na cokoli od obuvi, přes knihy až po menší výsuvné regály na koření do kuchyně.

I postel se dá schovat

Další nábytek, bez kterého se doma neobejdete, ale který zároveň patří mezi největší žrouty volného místa, je bezesporu postel. V dnešní době ale i postel můžete šikovně schovat a během doby, kdy zrovna nespíte, neodpočíváte ani nelenošíte, jí jednoduše složit a získat tak cenný prostor, jenž lze využít mnoha dalšími způsoby. Co říkáte na tohle řešení?

Šetřete místo ve skříni

Velmi častým nešvarem, nejen v malých bytech, je spousta oblečení a málo místa v šatní skříni. Naštěstí dnes existují velmi šikovné vychytávky, které zmnohonásobí úložný prostor i vaší šatní skříně. S jejich pomocí ušetříte spoustu místa a rázem zjistíte, že si klidně můžete koupit něco na sebe, protože se vám to do skříně pohodlně vejde.

Využívejte prostor až ke stropu

Myslíte si, že jste využili prostor vašeho bytu na maximum? Podívejte se ke stropu – je využitý? Pokud kýváte hlavou, že ne, pak jste právě odhalili slabinu, na kterou se můžete zaměřit. Využít prostor až úplně ke stropu je velmi dobrý nápad, který vám dodá zase o něco více místa k dobru.

Foto: Pinterest, Pexels.com, Unsplash.com.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!