Inspirace hotelovými koupelnami: Dodejte té své dojem luxusu

Hotelové koupelny bývají mnohdy opravdu luxusní a krásné na pohled. Promyšlený design, efektivní uspořádání a nepřehlédnutelné detaily z nich dělají příjemné místo, které vybízí k relaxaci. Jestliže se chystáte renovovat svou koupelnou nebo stavíte-li koupelnu zcela novou, nechte se hotelovými koupelnami inspirovat, stojí to za to.

Elegantní dlaždice

Dlaždice jsou klasikou koupelen, ale vůbec nemusí být nudné. Nebojte se kombinovat, a to nejen neotřelé barvy, ale i velikosti a vzory. Skvělých efektů lze dosáhnout například kombinací modré, bílé a šedé.

https://www.instagram.com/p/B9R7nUWn6JT/

https://www.instagram.com/p/B88zoCfn0-K/

Hodně textilu

Textil dodá koupelně pocit útulnosti a tepla a i zde je možné jej různě kombinovat. Neschovávejte ručníky ve skříni. Pohrajte si s barvami a nechte je srovnané nebo zavěšené tak, aby byly vidět. Do koupelny mohou patřit i koberce, či rohožky z přírodních materiálů.

https://www.instagram.com/p/B8vKrbPnEBt/

Měď a mosaz

Využití těchto kovů dodá koupelně dojem luxusu i nadčasovosti. Skvěle vypadají například měděné či mosazné retro baterie v kombinaci s porcelánovými doplňky, využít lze i měděný koš na drobný hygienický odpad. Pokud se nebojíte velkých projektů, v mědi lze pořídit i vanu nebo umyvadlo.

https://www.instagram.com/p/B9T9-0snHx9/

Kombinace s mramorem

Pokud ještě chvíli zůstaneme u barevných kovů, skvěle vypadají i s mramorem. Tato kombinace opravdu vykřikuje – luxus! Samozřejmě se nemusí jednat o pravý mramor, na trhu dnes existuje mnoho obkladových napodobenin, které však působí opravdu reálně.

https://www.instagram.com/p/B9O0nlNHV2g/

https://www.instagram.com/p/B9J1G3YHSdj/

V jednoduchosti je krása

Koupelna by měla v první řadě působit čistě a toho lze docílit i využitím jemných neutrálních barev a většího prostoru bez zbytečných doplňků. Zkuste kombinovat svou koupelnu s přírodními materiály a držte se jen několika málo barev nábytku a doplňků. To je cesta k jednoduchosti.

https://www.instagram.com/p/B9NRPqxHbIR/

https://www.instagram.com/p/B9K_Fq5nLC7/

Zrcadlo středem místnosti

V hotelových koupelnách nás často upoutají krásná zrcadla nad širokými umyvadly. Velice efektivně vypadá zrcadlo v rámu s elegantními lampičkami podél. I když jsou v koupelnách oblíbená jednoduchá a praktická bodová světla, nebojte se najít nějaká designově zajímavá svítidla, která koupelně dodají další unikátní detail.

https://www.instagram.com/p/B9EogaaHiHT/

https://www.instagram.com/p/B9DkEkBn4W0/

Foto: Instagram.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!