Inspirativní tipy, jak uskladnit jízdní kolo v malém bytě

Inspirativní tipy, jak uskladnit jízdní kolo v malém bytě

Koupili jste si nové kolo za nemalý peníz a je vám líto jej skladovat ve sklepě vašeho bytového domu nebo snad ve společné kolárně? Není se čemu divit. Sklepy nebývají zrovna nejbezpečnějším prostorem ke skladování čehokoliv s vyšší cenou. Příležitost dělá zloděje a pokud byste do kolárny nebo své sklepní kóje pravidelně uklízeli drahé kolo, dost možná byste o něj mohli přijít.

Podobným problémem se naštěstí zabývaly statisíce né-li miliony lidí na světě. A jelikož je člověk tvor nápaditý, mnoho inspirativních a důmyslných řešení již bylo vymyšleno.

Využijte balkón

Ti z vás, jejichž bytová jednotka disponuje balkonem, mají velkou výhodu. Pokud vám není líto obětovat balkon pro uskladnění kol, máte k dispozici ideální a bezpečné místo pro vaše kola. Nepoužijete-li speciální úchyty, pak platí, že se vám na balkon už mnoho dalších věcí nevejde. S tím se ale musí počítat. Vždy je to něco za něco.

Inspirativní tipy, jak uskladnit jízdní kolo v malém bytě

I malý interiér nabízí spoustu skladovacích prostor

Věřte tomu nebo ne, ale i malý interiér typu garsoniéra nebo oblíbené 2+kk nabízí spoustu na první pohled skrytých prostor. Chce to jen trochu důvtipu. Ve světě je velmi oblíbený trend zavěšovat kola na zeď. Tento způsob uskladnění jízdních kol je velmi efektivní a máte-li opravdu pěkné kolo, může to působit i designově. Obdobným způsobem lze kolo zavěsit také na strop. Je potřeba jen přimontovat speciální nosné háčky, za které kolo zachytíte.

Nevýhoda je ale zřejmá na první pohled. Je-li kolo špinavé, snadno se zašpiní i zeď. Někteří lidé si pro tento případ zeď obložili dřevem. Pokud by vám podobným způsob zapadal do interiéru, pak největší překážku pro uskladnění kol na zeď máte vyřešenou. Levnější varianta je pak s využitím omyvatelných tapet.

Speciálně připravená polička

Jste-i zdatnějšími pracanty se dřevem, inspirujte se speciálně připravenými nástěnnými poličkami, které mají přesně vyřezané otvory pro zavěšení kola. A jste-li v práci se dřevem méně zdatní, můžete využít “rustikálnějšího” pojetí ve formě klasické palety, která nezasluhuje až tak precizní práci se dřevem. Chcete-li si ušetřit práci, pak se poohlédněte po již hotových řešení, kdy jen stačí speciální nejčastěji dřevěný držák či poličku přimontovat na zeď.

Foto: www.Dimini.ca, www.Tinypartments.com, Shutterstock.com.

Ivan Blažek

Jsem nezávislý žurnalista a také závislý kutil a pěstitel. Vše, co se kolem domu šustne a stojí za pár slov rád prostřednictvím písmenek sdílím se čtenáři. Rád poradím s financemi, hypotékou, ale i se stavbou domu.