Houpačky zdaleka nejsou jen výsadou dětí, ale i dospělí si v nich mohou najít ideální způsob odpočinku a relaxace. Stejně tak neplatí, že by houpačky musely být pouze na zahradách u rodinných domů. Klidně je můžete využít i v bytě. Získáte tu zajímavý prvek, který bytu dodá osobitý vzhled, a ještě přispějete ke svému pohodlí.

Ideální místo k houpání

Pro houpačku je zapotřebí zvolit vhodný prostor. Myslete na možnost jejího uchycení do stropu či do stěn nebo nutnost, aby se k ní vešel samostatný závěsný stojan. Kolem houpačky si také dopřejte volné místo, rozhodně by neměly být umístěné hned mezi dalšími kusy nábytku. Neplatí, že by se hodily pouze do dětských pokojů. Klidně si takový originální koutek můžete vytvořit v obývacím pokoji nebo v ložnici.

Nespočet různých tvarů, materiálů

Můžete vybírat z mnoha provedení různých závěsných houpaček, křesílek, sítí nebo tvarů jakýchsi vajíček a koulí. Z materiálů se nejčastěji uplatňuje bavlna, ratan, proutí, dřevo, ale i plast. Cenově se můžete pohybovat v rámci stokorun nebo tisícikorun. Houpačku se snažte vybírat na předem určené místo a myslete tedy na to, aby vám ladila se zbytkem místnosti.

Důkladné zavěšení

U konkrétní vybrané houpačky zkontrolujte, zda ji opravdu můžete ve vašem bytě využít. Vesměs by se však vždy mělo najít řešení, jak ji v bytě upevnit. Často je udávána jako minimální vzdálenost podlahy od uchycení houpačky 220 cm. Je vhodnější zavěsit ji na pružinu, díky které je sezení příjemnější. K uchycení na betonový strop se obvykle využívají speciální ocelové kotvy. Pokud chcete umístit houpačku do podkroví, využívá se její zavěšení na některý z nosných prvků střechy.

Pokud není možnost houpačku v bytě uchytit, lze zakoupit i takovou, co má vlastní závěsnou konstrukci. Ta bývá z lehkých kovových slitin nebo dřeva. Výhodou je, že houpačku pak můžete volně posouvat po bytě. Jen je nutné brát ohled na to, že vám vždy zabere o trochu víc místa.

Foto: Unsplash.com.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení řešili už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!