Interiérovým trendům vládne dřevo, měď a beton

Interiérovým trendům vládne dřevo, měď a beton

Trendy jsou každý rok obměňované nejen v módě, ale i v interiérech. Teplo a pohodlí domova jsou velmi důležité pro spokojený život. Aby byl i váš domov útulný a zároveň i designový, přinášíme vám inspiraci na interiérové trendy platné nejen pro rok 2020.

Méně je někdy více

Než vám prozradíme žhavé interiérové trendy pro tento rok, musíme vám nejprve doporučit, v jaké míře nové trendy začlenit do vaší domácnosti. Pokud si s nějakým trendem nejste úplně jistí, ale toužíte po změně vašeho domova, vsaďte raději nejprve na doplňky a maličkosti, které do stylu vašeho domova až tolik nezasahují. Vyzkoušíte si tak kouzlo stylu, který vás oslovil a zjistíte, zda si v podobném duchu budete chtít vybavit i další části vašeho domova.

Interiérovým trendům vládne dřevo, měď a beton

Dřevo vede na plné čáře

Už v minulých letech začaly přírodní materiály nahrazovat ty umělé. Především pak dřevo, které vítězí ve všech oblastech. Pomocí dřeva hravě vytvoříte útulný domov. Pokud ho navíc zkombinujete s kamenem jako je pískovec nebo vápenec, rozhodně nešlápnete vedle. Tato kombinace vám vytvoří rustikální a moderní design, který perfektně padne především do velkých a otevřených interiérů.

Beton se nikdy neokouká

Betonový vzor se začal objevovat nejdříve na nábytku. Ihned si získal oblibu. Dá se totiž skvěle ladit s jinými vzory, ale i různými barvami. Postupně se betonový vzor vypracoval a nyní je stále více trendy. Dokonale vypadají například betonové zdi, ke kterým skvěle ladí zlatavé prvky. Horkým trendem jsou betonová umyvadla a vany.

Měděné tóny jako luxusní doplněk

Jak ke dřevu, tak k betonu dokonalý ladí měděné doplňky. Růžové zlato slaví úspěchy v interiérech i v módě. Stále častěji nahrazuje obyčejné zlatavé tóny. Oproti němu je totiž teplejší a stylovější. Co říkáte?

Foto: Shutterstock.com.

Ivan Blažek

Jsem nezávislý žurnalista a také závislý kutil a pěstitel. Vše, co se kolem domu šustne a stojí za pár slov rád prostřednictvím písmenek sdílím se čtenáři. Rád poradím s financemi, hypotékou, ale i se stavbou domu.

DISKUZE