Jak na boho domácnost

Pokud bychom měli boho styl vyjádřit jedním slovem, nedokázali bychom to. Boho styl je směsice různých vlivů propojených v romantický celek, z něhož sálá klid a něha. Boho styl je o vzorech, o mandalách, o spojení nejrůznějších materiálů a také o barevných odstínech, které do sebe dokonale zapadají, i když se to na první pohled nezdá. Máte-li slabost pro romantiku, boho styl vás jistě chytne za srdce.

Aby zařizování domácnosti do boho stylu bylo snadné, přinášíme několik tipů, jak na dokonalou boho domácnost, do které se zamilujete na první pohled.

Do boho domácnosti patří nápadité polštářky

Co bude prvním krokem při zařizování boho domácnosti? Rozhodně nákup polštářků! Polštářky do boho domácnosti jednoznačně patří. Jedná se o nejsnazší a přesto nejzákladnější prvek, s nímž vkročíte do boho stylu. Polštářky mají místo jak v obývacím pokoji, tak v ložnici a dokonce i na zahradě v altánu. Při výběru se ohlížejte především po nejzajímavějších designech a vzorech, nebojte se odlišnosti.

[easy-image-collage id=2891]

Lapače snů do romantických boho domácností

Kromě polštářků patří do boho domácnosti také lapače snů, které si můžete buď koupit, nebo sami vyrobit. Na internetu najdete mnoho návodů, jak na to. Nejsou to lapače prachu, naopak jsou to lapače nočních můr, které by měly viset minimálně v ložnici nad postelí.

Závěsy změní interiér

Zjemněte místnost tím, že do ní přidáte závěsy. Právě tento bytový doplněk dodá nový náboj každé místnosti v domě, patří do ložnice, obývacího pokoje i do koupelen. Abyste měli naprosto originální závěsy, zajděte si pro látku do galanterie a u švadleny si nechejte originální závěsy ušít.

Další tipy pro boho domácnost

  • Přehozy, deky nebo plédy by měly být na každém rohu k vidění. Třeba je jen ledabyle přehoďte přes postel, pohovku či židli.
  • Nezapomeňte na vhodné osvětlení, které by mělo být ideálně tlumené. Světlo by však mělo přicházet z více zdrojů, podobně je tomu například u hygge stylu.
  • Součástí boho domácnosti jsou také květiny, které přinesou do interiéru život.
[easy-image-collage id=2892]

Foto: Unsplash.com, Pexels.com.

Tereza Čierníková

Má práce je zároveň mým koníčkem. Psaní článků však není mým jediným hobby. Miluji také sport, čtení a turistiku, respektive cestování obecně. Ve volném čase se věnuji seberozvoji, jelikož vím, že pořád je co se učit.