Jak na úklid kuchyně rychle a efektivně? Zkuste pár hravých triků a vaše kuchyň bude jako ze škatulky

Všichni máme zaneprázdněný život. Ať už kvůli práci, dětem nebo koníčkům. Veškeré chytré způsoby, jak si ušetřit čas a energii, jsou proto velice vítány. Kuchyň je místem, kde se při každodenním provozu nadělá mnoho nepořádku a je třeba pravidelně udržovat nejen podlahu a nábytek, ale i spotřebiče. Podívejte se na několik tipů, jak si úklid kuchyně usnadnit.

Kuchyňská deska jako nová díky citronu a soli

Nejvíce nečistot v kuchyni ulpívá na pracovní desce. Různé druhy jídel po sobě zanechávají mnoho stop a vyčistit je někdy není žádná legrace. Abyste nemuseli používat spousty drahých čisticích prostředků a desku sáhodlouze drhnout, můžete použít to, co máte běžně doma. Stačí hrst kuchyňské soli a půlka citronu.

Sůl nasypte na desku a za pomoci citronu ji roztírejte po desce. Rozetřenou sůl spolu s citronovou šťávou nechte působit 10 minut a opláchněte vodou. Hotovo!

Foto: Pexels.com

Indukční varná deska se vyplatí

Pokud sháníte spotřebiče, které na jedničku plní svou funkci a navíc jdou jednoduché na údržbu, pak rozhodně investujte do indukční varné desky. Nejen díky rovnému povrchu bez hořáků je její čištění opravdu snadné.

Indukční varná deska soustředí veškerou teplotu ohřevu na dno hrnce či pánve. Díky tomu pak při provozu na desce nezůstává omastek a ani další nečistoty, které nás jinak dokáží tolik potrápit na klasické sklokeramické desce nebo dokonce na plynové desce. K očištění indukční desky tak postačí pouze navlhčený hadřík a trocha saponátu.

Bez digestoře ani ránu

Funkcí digestoře není jen odpařování výparů z vaření, ale zároveň i omezování množství tuku, vlhkosti a kouře ve vzduchu, což zabraňuje postupnému znečišťování kuchyňských obkladů a zdí. Tento fakt usnadní spousty času a práce s čištěním kuchyňské linky i pracovní desky.

Foto: Depositphotos.com

Citrón znovu na scéně aneb zbavte se vodního kamene

Vodní kámen se může usazovat v pračkách, myčkách, ale i například ve varných konvicích. Pokud se jej chcete snadno zbavit, naplňte konvici vodou, šťávou z jednoho citronu a nechte hodinu působit. Poté vodu uvařte, vypláchněte a je to.

Zápachu z odpadkového koše se lze zbavit jednoduchým trikem

Častým problémem v kuchyních je zápach odpadkového koše i poté, co je z něj vyndán pytel s odpadky. Abyste se tohoto zápachu zbavili, stačí koš opláchnout teplou vodou, vysušit a nasypat do něj několik lžiček kypřícího prášku do pečiva. Ano, opravdu to funguje!

Foto: Depositphotos.com

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!