Jak pěstovat blahodárnou aloe vera? Pomáhá při popáleninách, odřeninách ale i při akné

Pěstovat bylinky, to se zkrátka vyplatí. Když na tom nebudete zdravotně dobře, bylinky jsou to, co vám pomůže a co vám zažene nejeden zdravotní neduh. Za bylinku mnozí lidé označují i rostlinu zvanou aloe vera. Není to tak úplně bylinka, je to spíše stálezelená pokojová rostlina, která má skvělé účinky na lidské zdraví. Je typická svými dužinatými, tlustými listy, které v sobě udržují vodu.

Jaké jsou účinky aloe vera?

Než si zmíníme to, jak aloe vera pěstovat, prozradíme vám její blahodárné účinky na lidské zdraví. Asi nejznámější vlastností rostliny je to, že pomáhá při popáleninách. Stačí popáleniny jen potřít dužinou z rostliny. Také pomáhá na odřeniny nebo na malé řezné rány.

Další vlastností rostliny je to, že dezinfikuje, zvlhčuje a chrání. Podporuje také krvetvorbu zdravých kožních buněk, podporuje prokrvení postižených míst. Je to pomocník při boji s akné a jinými kožními nemocemi, léčí opary nebo plísně a zdánlivě nevyléčitelné ekzémy.

Jak rostlinu pěstovat?

Aloe vera je rostlina, kterou pěstovali i dávní staří Egypťané. Jedná se o nenáročnou pokojovou rostlinu, která je takřka bezúdržbová. Ke svému spokojenému životu potřebuje jenom správnou půdu. Ideální je pro ni substrát na sukulenty, jelikož patří mezi sukulentní rostliny. Pokud substrát k dispozici nemáte, namíchejte jí půdu z dobře uleželého kompostu, z listové půdy a písku.

Co se týče zálivky, v letním období se zalévá vydatněji než během zimy. Ovšem i u této rostliny platí, že příliš mnoho zálivky škodí. Půda by měla být tak akorát vlhká. Jelikož se však jedná o sukulentní rostlinu, vydrží nějakou dobu i zcela bez vody. Vodu totiž umí sukulentní rostliny zadržovat ve svých listech.

Aloe miluje sluníčko

Každá rostlina potřebuje ke svému spokojenému životu trochu jiné světelné podmínky. Aloe vera vyžaduje sluníčko, a to dokonce i v zimě. Ideální místo pro její pěstování je tak okenní parapet, kam sluníčko většinou dosahuje. Pozor na nebezpečné polední sluníčko, které pro rostlinu může být nebezpečné.

Foto: Unsplash.com.

0 0 vote
Article Rating

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!

DISKUZE

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aladar
Aladar
5 měsíců před

Dolní fotka je agáve, lehce jedovatá.Nezaměňovat s aloe.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x