Jak se efektivně vypořádat s nevábným zápachem z odpadkového koše

Jak se efektivně vypořádat s nevábným zápachem z odpadkového koše

Bez odpadkového koše se doma neobejdete. Co když se ale domácností začne linout nevábný odér vycházející právě odsud? Zejména v létě se tento problém objevuje častěji a potýká se s ním nejedna domácnost.

Kdekdo by možná navrhl, že proti zápachu linoucímu se z odpadkového koše pomůže jeho častější vynášení. To je sice pravda. Někdy ale můžete mít pocit, že se zápachu ani přes častější frekvenci vynášení odpadků nemůžete zbavit. Tak co teď?

Zavání vám doma odpadkový koš?

Zejména v létě, kdy je doma prostě teplo, může být problém s nepříjemným odérem z odpadkového koše ještě častější nežli kdykoli jindy během roku. Každý přece chceme, aby nám to doma krásně vonělo. V opačném případě pak krčíme nos pokaždé, když se k odpadkovému koši přiblížíme, nemluvě o tom, že ani na případné návštěvy takový odér neudělá zrovna dvakrát dobrý dojem.

Stačí maličkost, která pomůže předejít zápachu

Jestliže se chcete nepříjemného pachu z odpadkového koše zbavit a možná ještě lépe mu předejít, funguje na to jeden naprosto obyčejný tip. Vlastně je to docela maličkost, která zabírá a jakmile ji jednou vyzkoušíte, budete litovat, že jste tenhle tip neobjevili už dávno.

V čem tkví celé tajemství? V kousku bavlněné látky a pár kapičkách éterického oleje.

Co pomůže na nepříjemný zápach linoucí se z odpadkového koše?

Jak na to?

Vezměte malý kousíček bavlněné látky. Skvěle poslouží obyčejné bavlněné tričko, které už nenosíte. Nastříháte ho na menší kousky a ty poté můžete vesele používat. Na kousek látky poté nakapejte pár kapiček vámi vybraného éterického oleje (levandulový, mátový, citronový…). Kousek látky ovoněný olejíčkem poté vložte do odpadkového koše a to je vše. Éterické oleje mají i v pár kapičkách silné aroma, které přebije lecjaký zápach.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!