Jak si levně vyzdobit malý byt

Jak si vyzdobit a i vybavit malý byt, aby byl pohodlný a bylo tam vše, co uspokojí nejen praktickou stránku, ale i tu estetickou? Zařizování prvních tzv. startovacích bytů je přesně ta situace, kdy hledíte zejména na cenu … a také na prostor, protože startovací byty většinou nebývají příliš velké. Pojďme se společně podívat na oblíbené trendy bytového designu, které hravě uplatníte i v menších bytech a díky kterým vaše bydlení posunete o úroveň výše.

Nábytek

Nábytek lze zakoupit v nespočtu cenových hladinách, od luxusních a ručně vyráběných drahých kousků, až po úplný opak. Hovoříme-li o malém bytu a máme-li omezené finance, design musí jít stranou. Levný nábytek zakoupíte v tradičních řetězcích, které velmi často disponují i e-shopem, takže klidný výběr a nákup z pohodlí domova je zaručen. Nečekejte však u komody za 1.800 Kč, že vám vydrží věčnost. Říká se, že cena odpovídá kvalitě.

Zrcadla

Chcete, aby prostor vašeho bytu po zaplnění nábytkem, alespoň trošku vypadal jako velký? Chcete mít pocit, že v bytě ještě nějaké nějaké místo přeci jen existuje? Ozdobte své zdi velkými zrcadly, které díky optickému klamu krásně navodí pocit velkých místností .

Nádobí

Není potřeba kupovat velké sety kuchyňského nádobí, spolehlivě si vystačíte s málem. 8x skleničky, 8x talíře, 8x vidličky a nože. Nic víc nepotřebujete, ani když k vám přijde nečekaná návštěva v podobě kamarádů. A když nepřijde, můžete usínat s klidem, že to neumyté nádobí počká, protože máte ještě další čisté a super stylové talíře na poličce.

Barvy

Velmi důležité jsou dobře zvolené barvy místností. Že se vám líbí krásná sněhová bílá? Nebo snad ta polární? Tak si pořádně pohlídejte, kam ji dáváte, abyste v zimě nemuseli z pocitu nízké teploty protopit kalhoty! Do ložnice zkuste raději teplou sluneční zář! Osloví každého, kdo do vašeho útulného bytečku vkročí!

Foto: Unsplash.com, Shutterstock.com.

Jsem nezávislý žurnalista a také závislý kutil a pěstitel. Vše, co se kolem domu šustne a stojí za pár slov rád prostřednictvím písmenek sdílím se čtenáři. Rád poradím s financemi, hypotékou, ale i se stavbou domu.