Došla vám zubní pasta? Nezoufejte! Vyrobte si svoji vlastní

Většina z nás myslí na zdraví svých zubů, a proto si je pravidelně čistí. Zubní pasta proto nesmí chybět v žádné domácnosti. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, že byste si zubní pastu vyrobili sami doma? Zkuste to, je to levné a snadné.

Pořizovací cena zubní pasty se pohybuje od pár kaček až po několik desítek. Není žádným tajemstvím, že kolikrát platíme především za značku, která zkrátka prodává mnohem lépe a výrobci si tak mohou cenu pěkně vyšponovat. Zubní pastu si ovem můžete vyrobit doma a to doslova za hubičku.

Když doma najednou dojde pasta na zuby…

Ačkoli se zdá, že zubní pastu máme doma všichni, nejeden z nás se určitě potýkal se zkušeností, že najednou došla. Nebo třeba na chatě nebo na chalupě, kam odjedeme na dovolenou a po příjezdu zjistíme, že jsme pastu nechali doma. Přesně pro takové chvíle je dobré znát recept na super levnou a zároveň účinnou domácí pastu.

Co budete na výrobu domácí zubní pasty potřebovat?

Potřebujete:

  • polévkovou lžíci jedlé sody
  • čajovou lžičku obyčejné soli
  • pár kapiček esenciálního oleje
  • trochu vody

Postup:

  • Smíchejte jedlou sodu se solí, pár kapičkami oleje dle vlastního výběru a postupně přidávejte takové množství vody, aby vám vznikla krémová pasta.
  • Domácí zubní pastu lze i skladovat, stačí ji uložit do uzavíratelné nádoby.

Používejte ji s rozumem

Domácí zubní pasta sice skvěle funguje a pomůže, když je potřeba, ale není určená pro každodenní používání. Může za to obsah jedlé sody, která při dlouhodobém používání může narušit zubní sklovinu. Když ale pastu použijete čas od času, když si to situace vyžádá, nemusíte se ničeho bát. Tak směle vyrábějte a čistěte!

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!