Obyčejný citron či ocet pomohou dokonale vybělit zašedlé záclony. Bez zbytečné chemie

Foto: iva / Shutterstock.com

Zašedlé záclony spolehlivě zkazí dojem i z jinak dokonale čisté domácnosti. Abyste nemuseli za čistící produkty utrácet zbytečně moc, poradíme vám, co pomůže vyčistit zašedlé záclony efektivně, rychle a úspěšně, aniž by vás to zruinovalo.

Málokterá hospodyňka si uvědomuje, jaké pomocníky má doma v kredenci. Přesvědčíme se o tom nyní, kdy si prozradíme, jak na zašedlé záclony bez použití chemických produktů a přípravků.

Ocet je neuvěřitelný pomocník

Každý člověk má doma v kredenci ocet. Jedná se o unikátního pomocníka, který nejen, že zatočí se zašedlými záclonami, ale také si hravě poradí s vodním kamenem usazeným ve varné konvici nebo ve sprchové hlavici. Zaměřme se však nyní na zmiňované zašedlé záclony.

Stačí, když záclony namočíte do octového roztoku (dvě lžíce octa na dva litry vody). Záclony nechejte namočené zhruba dvě, tři hodiny a poté záclony vyperte klasicky v pračce, jak jste zvyklí. Při praní záclon nezapomeňte na sáček – díky sáčku na záclony do pračky se během praní záclony nijak nepoškodí ani nezničí.

Foto: Geo-grafika / Shutterstock.com

S citronem to jde také

I citron je pomocník, o jehož kouzelných účincích jen málokdo ví. Je možné s ním odstranit spáleniny z pánve nebo s jeho pomocí snadno odstraníte vodní kámen z varné konvice. Kromě toho s jeho pomocí rychle a efektivně odstraníte zašedlost ze záclon. Stačí si připravit obyčejnou citronovou lázeň složenou z vody a citronové šťávy v poměru 1:1. Tato směs pomáhá odstranit i nažloutlé skvrny v podpaží z triček a halenek.

K vybělení záclon se také používá citronová šťáva s jedlou sodou, z nichž se vytvoří kašička, do níž se záclony ponoří zhruba půl hodiny před samotným praním.

Foto: Arturs Budkevics / Shutterstock.com

Zašedlost nemá šanci, když se do boje vrhne jedlá soda

Jedlá soda je obecně fantastická v boji proti zašedlým záclonám. Ideální je vysypat zhruba pět sáčků prášku do pečiva do pračky a zašedlost rázem zmizí. Podobně to funguje i se solí.

Foto: iva / Shutterstock.com

Foto: Shutterstock.com, Unsplash.com.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!

DISKUZE