Jak vybělit zažloutlé bílé prádlo

Jak vybělit zažloutlé bílé prádlo

Bílé prádlo působí nadčasově a elegantně. A je přitom úplně jedno, jestli je to vaše oblíbená bílá košile nebo to krásné povlečení, které jste si koupili plni nadšení, že do vaší ložnice vnese svěží jiskru. Bílé prádlo je také nejnáchylnější na ztrátu původních odstínů.

Možná tento problém řešíte i vy. Bílá je najednou fuč a původně andělsky bílé prádlo má najednou odstín, který se k bílé barvě nepřibližuje ani zdálky. Co s tím?

Žloutnutí prádla se dá předejít

Že má bílé prádlo tendenci žloutnout není žádné tajemství. Všichni to tušíme, ale vždycky, když si kupujeme něco bílého, ať už na sebe nebo do domácnosti, vlastně tak nějak doufáme, že tentokrát se to nestane. Jenže stane.

Žloutnutí prádla, které je v našich očích logicky nežádoucí, se přitom dá předejít. Stačí jen být o krůček napřed a před praním bílého prádla nezapomínat používat bělidlo. Je to možná maličkost, ale za nás maličkost, která rozhodně funguje!

Ztratilo bílé prádlo andělský odstín? Poradíme, jak mu vrátit původní odstín

Vyrobte si domácí bělidlo

Proč chodit pro bělidlo do obchodu, když si ho můžete velmi snadno vyrobit doma? Nejenže ušetříte, ale zároveň nebudete používat nic, v čem je obsažena agresivní chemie. Na výrobu domácího bělidla toho nepotřebujete příliš mnoho:

  • peroxid vodíku
  • horkou vodu

Smíchejte 1 hrníček peroxidu vodíku se dvěma litry horké vody. Nechte peroxid dobře rozpustit a poté do roztoku namočte bílé oblečení. Za občasného promíchání jej nechte v lázni cca 5 minut, poté vytáhněte a před vložením do pračky propláchněte pod čistou vodou.

Fleky a skvrny v podpaží? Poraďte si s nimi!

Pokud jde o halenky nebo košile, nežádoucím jevem bývají nejen nejrůznější skvrny, ale také žluté fleky v podpaží. Pot je mrška a dokáže s andělsky bílým svrškem udělat nepěknou paseku. I proti takovýmto skvrnám ale máme recept. Budete potřebovat:

  • peroxid vodíku
  • ocet
  • sůl

Smíchejte jednu polévkovou lžíci peroxidu vodíku, půl hrníčku jedlé sody a čajovou lžičku soli. Suroviny promíchejte, vytvoří se pasta, kterou stačí aplikovat na postižená místa. Nechte 5 minut působit a poté vložte do pračky, ve které prádlo běžně vyperte.

Foto: Pexels.com.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!