Jak vybrat zahradní sekačku

Jak vybrat zahradní sekačku

Začíná vám tráva na zahradě doslova přerůstat přes hlavu? Začínají se na trávníku vyskytovat kytičky, které by se na něm vyskytovat neměly? V takové chvíli je nutné vytáhnout sekačku z kůlny a projet se s ní po zahradě. Pokud jste do nynějška nepořídili sekačku na trávu, už to neodkládejte, ať se z vaší zahrady nestane zarostlá louka. S výběrem sekačky vám rádi poradíme.

Zahradní sekačky jsou strojem, který budeme využívat během roku velice často. I proto se s výběrem zahradní sekačky nijak neukvapujte. Výběr sekačky vyžaduje jistou zodpovědnost, přece jenom se nejedná o levnou záležitost.

Velká nebo malá sekačka?

Při výběru sekačky si pravděpodobně pokládáte otázku, jestli zvolit malou nebo velkou sekačku. Velké sekačky jsou většinou dražší, na druhou stranu mají vícero funkcí a záběr i více než padesát centimetrů. Pokud ale nemáte velkou zahradu, takovou sekačku nevyužijete, proto raději sáhněte po menší a levnější, která si snadno poradí se záhonky a podobnými částmi zahrady.

Foto: Shutterstock

Informujte se o výkonu motoru

Při výběru sekačky se dobře informujte o sekačce, ať nekupujete zajíce v pytli. Rozhodující je rozhodně také výkon motoru. Pokud jste majitelem menší zahrady, postačí vám sekačka s motorem o výkonu 4 HP. Jestliže vlastníte středně velkou zahradu, volte sekačku s motorem o výkonu 5 HP, velké zahrady nad patnáct set metrů čtvereční vyžadují sekačky s motorem o výkonu aspoň 6 HP.

Pojezd nebo bez pojezdu?

Mnohé sekačky jsou vybavené takzvaným pojezdem. Je to rozhodně báječná věc, ale vyplatí se ji mít? Podle nás ano! Usnadní vám totiž práci, i když se tím trochu zvedne váha zahradní sekačky.

Foto: Shutterstock

Má práce je zároveň mým koníčkem. Psaní článků však není mým jediným hobby. Miluji také sport, čtení a turistiku, respektive cestování obecně. Ve volném čase se věnuji seberozvoji, jelikož vím, že pořád je co se učit.