Jak vytvořit nadčasový interiér, který nebude vypadat nudně a budete se v něm cítit jako doma i za pár let

Tipy jak vytvořit nadčasový interiér

Zařizování bytu nebo domu se rozhodně vyplatí neuspěchat. Nezáleží na tom, jestli máte dostatek prostoru, nebo počítáte každý centimetr. Vždy myslete na to, jak se budete doma cítit. Chcete vytvořit interiér, který se vám za pár měsíců neomrzí a přesto bude vypadat stylově? Vyzkoušejte naše jednoduché tipy.

Zvolte neutrální barevnou paletu

Barvy jsou pro interiér základním stavebním kamenem. Barvy použité v jednotlivých místnostech jsou to první, co při vstupu vnímáte a mají zcela rozhodující vliv na to, jak se doma cítíte

Foto: Unsplash.com

Dopřejte si trochu času a zjistěte, v jakých barvách se cítíte nejlépe. V zásadě existují dvě základní skupiny- světlé a tmavé tóny. Pokud je vám dobře v prosvětlených místnostech, držte se při vybírání podlah, nábytku a doplňků světlejších odstínů. Vašemu vysněnému interiéru by měla dominovat bílá, šedá, pastelové tóny a z materiálů světlé dřevo, sklo a přírodní textilie.

Pokud se zejména v zimním období roku rádi schováte někam do tmavého koutku, není důvod si toto potěšení nedopřát i doma. Kde jinde byste měli hledat klid a útočiště, než ve vlastním domově. Nemusíte hned malovat zdi na černo, vyzkoušejte béžovou, šedomodrou nebo světle šedou výmalbu. Interiér také opticky ztmavíte tmavšími závěsy nebo nábytkem z tmavého dřeva.

Pestré barvy si užijte na doplňcích

Bytové doplňky jsou zde od toho, aby doladily interiér k dokonalosti a dodaly mu útulnost. Pokud milujete pestré barvy, ale víte, že u jednoho tónu dlouho nevydržíte, vsaďte právě na doplňky a textilie. Ty můžete měnit i několikrát do roka podle nálady nebo třeba ročního období

Neutrální barevnou paletu můžete rozveselit barevnými doplňky
Foto: Pixabay.com

Pořiďte si různě barevné povlaky na polštáře na sedačce, huňaté plédy, závěsy, vonné svíčky a další doplňky, které v případě potřeby jednoduše vyměníte za jiné. Nezapomeňte pořídit vždy kompletní sadu tón v tónu, aby byla místnost skutečně sladěná.

Při zařizování koupelny buďte opatrní

Koupelna je místnost, jejíž vybavení snad nejvíce podléhá módním trendům. Jinak řečeno, pokud zvolíte obklady, nábytek i sanitu dle aktuálních trendů, velmi pravděpodobně bude za pár let vypadat zastarale

Nenechte se zlákat příliš odvážným řešením. Pokud zrovna teď zvažujete hranaté umyvadlo s extravagantní baterií, zkuste si představit, jestli se vám bude líbit i za 5 let, až budou v módě například umyvadla kulatá.

To stejné platí o dlažbě a obkladech na stěnu. Vyhýbejte se křiklavým barvám a výrazným vzorům. Ideální je zvolit neutrální barevnou paletu v přírodních tónech– béžová, bílá, světle žlutá. 

Neutrální koupelnu lze doplnit barevnými textiliemi
Foto: Pixabay.com

Pokud chcete mít koupelnu veselejší, můžete se vyřádit na doplňcích. Pořiďte si barevný sprchový závěs, koupelnovou předložku nebo stojan na zubní kartáčky a tekuté mýdlo.

Volte přírodní materiály, které ladí s každým stylem

Je důležité, abyste se doma cítili příjemně. Proto volte zařízení pokud možno z přírodních materiálů, které na lidský organismus působí pozitivně. Jeho cena je možná trochu vyšší, než množství plastových výrobků do domácnosti, které dnes seženete na každém kroku, ale v interiéru zařízeném “poctivě” se vám bude žít mnohem lépe.

Sáhněte po nábytku z masivního dřeva, pohovku pokryjte polštářky s lněným nebo bavlněným potahem. 

Začněte pěstovat květiny. Pokud se bojíte, že by vaši péči nepřežily, zvolte pokojovky nenáročné na údržbu. Pár dní bez vody bez problémů vydrží nejen kaktusy, ale třeba oblíbený kulkas zamiolistý, velkolistá monstera nebo třeba aloe vera, jejíž listy můžete využít i při výrobě domácí kosmetiky.

Miluji skandinávský styl a bydlení propojené s přírodou. Když děti, čas a finance dovolí, přikládám ruku k dílu na rekonstrukci chalupy na Valašsku. O své poznatky i puchýře se s vámi ráda rozdělím.