Jak zařídit podkrovní koupelnu?

Podkrovní koupelna je příslibem většího soukromí, neboť vás skrze střešní okno, jež zpravidla bývá její nedílnou součástí, nikdo neuvidí. Mnoho lidí se ale zařízení koupelny v podkroví děsí, protože si zkrátka nevědí rady, jak s atypicky tvarovaným prostorem správně pracovat. I vaše podkrovní koupelna může být malým rájem, nikoli vaší noční můrou, která by vás děsila ze spaní a nutila vás uprostřed noci přemýšlet, jak využít každý centimetr na maximum.

Do podkroví volte světlé barvy

Podkroví sice působí romanticky, zároveň ale může působit stísněně, s čímž vám hravě pomohou světlé barvy a odstíny, které opticky daný prostor provzdušní a udělají ho větším. I když možná patříte mezi příznivce sytějších barev, pokud zařizujete koupelnu v podkroví, volte raději bílou, krémovou nebo kteroukoli barvu v jejím světlém odstínu.

Vybavení umístěte tam, kde jsou skosené stěny

Většina lidí dělá tu chybu, že veškeré koupelnové vybavení od toalety, přes vanu až po umyvadlo, bez rozmyslu a možná i tak nějak automaticky umisťují na vysoké stěny. Ve skutečnosti je ale mnohem lepší, pokud pro umyvadlo, vanu nebo třeba skříňky, bez kterých se zde v rámci úložného prostoru neobejdete, najdete místo právě na zkosených stěnách. Je to proto, že pohyb po koupelně díky tomu bude daleko pohodlnější, když vysoké zdi zůstanou volné.

Nechte si koupelnu zařídit na míru

Někdy je zařízení podkrovní koupelny nad naše možnosti, především pak co se umístění sprchového koutu nebo třeba prostorné vany týče. Tehdy přichází na řadu jediné vhodné řešení: nechat si koupelnu zařídit na míru. Důkladně vše změřit, naplánovat a poté si nechat vyrobit nábytek či jiné vybavení tak, aby do vaší koupelny zapadlo jako ulité.

Foto: Pexels.com, Pinterest.com.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!