Jak se zbavit neuspořádanosti ve svém domově

Foto: Unsplash.com

Stále uklízíte, myjete okna i podlahy a váš byt vypadá pořád neuklizeně a neuspořádaně? Na vině by mohla být jednoduchá diagnóza: neidentifikovatelný nepořádek. Když žijete v jednom prostoru delší dobu, mohou se zde nahromadit věci, které místnost zbytečně zahlcují a vypadá to jako neustálý binec. Jak s takovým „nepořádkem“ zatočit, abyste se ve svém bytě cítili lépe?

Srovnejte závěsy

Možná se budete divit, ale i nesprávně pověšené závěsy mohou zavinit dojem neuspořádanosti. Ideální je, když si pořídíte takové, které dosáhnou až na podlahu a přes den je jen lehce vysunete na konzoli tak, aby zabíraly co nejméně místa. Na obou stranách by měly být vysunuty stejně, aby byly symetrické. Úzké, světlé a dlouhé závěsy navíc vytvoří iluzi širších oken a celý pokoj pak bude působit větší.

Foto: Unsplash.com

Zbavte kuchyňskou desku zbytečných věcí

I když se jedná o pracovní plochu, neznamená to, že ji musíte za každou cenu zaplnit. Snažte se na desce nechat co nejmenší počet nádobí a přístrojů, které potřebujete. Mixér, který používáte jen jednou za tři měsíce? Pryč s ním. Kávovar, v němž uděláte kávu jen návštěvě, protože jste líní jej používat i jindy? Do skříně! Na desku raději položte květináček s bylinkami nebo květinou a celý prostor tak bude působit čerstvě a prostorně.

Foto: Unsplash.com

Vpusťte do bytu více světla

Tmavší místnosti vypadají obecně více přeplněné bez ohledu na to, kolik věcí v nich je. Chcete-li prosvětlit prostor, pověste zrcadlo naproti oknu, aby odráželo přirozené sluneční světlo a navíc prostor opticky zvětšovalo. Dále lze využít světlých barev závěsů, stěn nebo přidáním rohových či podlahových svítidel.

Foto: Unsplash.com

Pryč s kabely

Jen málo věcí vypadá tolik neuspořádaně, jako spleť kabelů od televize, herních systémů, počítačů, lamp a tak dále. Pokud nemůžete situaci řešit větším množstvím zásuvek tak, aby se kabely schovaly za dané přístroje, zkuste je schovat například do podlahové lišty.

Foto: Unsplash.com

Příliš mnoho dekorací? Dejte je na jedno místo

Dost možná jste strávili léta sbíráním keramických slonů nebo máte jen hodně suvenýrů z cest. Pokud k nim máte nějaký vztah, nemusíte je hned vyhazovat. Stačí je jen seskupit na jedno místo namísto toho, aby byly rozprostřené po všech policích, v prosklených skříních a podobně. Prostě jim jen uberte trochu prostoru a ten získaný ničím nezaplňujte.

Ivan Blažek

Jsem nezávislý žurnalista a také závislý kutil a pěstitel. Vše, co se kolem domu šustne a stojí za pár slov rád prostřednictvím písmenek sdílím se čtenáři. Rád poradím s financemi, hypotékou, ale i se stavbou domu.

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
4 měsíců před

Moc díky za článek https://www.snadnobydlet.cz