Jednoduchý způsob, jak odemknout zámek bez klíče. Pomůže plechovka od pití

Visací zámek je užitečná pomůcka, která udrží vaše věci v bezpečí a ochrání je před zloději. Problém však nastává v momentě, kdy od něj ztratíte nebo zapomenete klíče. Tehdy můžete buď volat profesionála, nebo vyzkoušet jednoduchý trik s hliníkovou plechovkou. 

Visací zámky a jejich využití 

Ačkoli visací zámky v poslední době vychází z módy, svou úlohu plní naprosto skvěle a lze je pořídit za pár korun. Do potíží se můžete dostat akorát v případě, kdy od něj ztratíte klíče nebo si je zapomenete přibalit. Tehdy máte pouze dvě možnost, a to buď navštívit profesionála, který si bude účtovat nemalé peníze, nebo to zkusit svépomocí a zdarma.

Foto: Shutterstock

Zamknutý zámek otevře obyčejná plechovka 

Otevřít  zamknutý visací zámek přitom není vůbec náročné a postačí vám k tomu obyčejná plechovka od vaší oblíbené sodovky. Spolu s ní pak budete potřebovat ještě pravítko, fix a vhodné nůžky. Jakmile budete připraveni, postupujte podle následujících kroků: 

  • Vyřízněte z plechovky čtverec o velikosti 6×6 cm a narovnejte ho. 
  • Na libovolné straně čtverce nakreslete rovnoběžnou 5 cm čáru a od jejích konců doměřte 1 cm kolmo k úsečce.
  • Oba konce nyní spojte rovnoběžnou čarou a na nové čáře odměřte 2 body vzdálené 2 cm od každého konce
  • Výsledný úsek přeměňte na čtverec o obsahu 1×1 cm tak, aby nákres připomínal písmeno T. 

Jakmile budete hotovi, nákres připomínající písmeno T vystřihněte a opatrně ho ohněte. Bude vaším provizorním klíčem, který stačí výklenkem zastrčit do části visacího zámku, kde se zavírá. Konce hliníku pak stačí pořádně utáhnout k sobě a zařízením otočte o 180 stupňů. Nakonec hliník opatrně vyjměte a zámek by se měl jako zázrakem otevřít. 

Zdroj: YouTube

Foto: Shutterstock, zdroj: wikiHow