Klid, jednoduchost a styl: Neutrální barvy trendem roku 2020

Lehké a neutrální barvy jsou velice reflexivní a dokážou díky tomu na maximum využívat přirozeného světla. Pokoje v těchto světlých odstínech působí jasně, prostorně a vzdušně a není tak divu, že se světlé barvy stále objevují na prvních příčkách v rámci interiérového designu. Nejinak je tomu i pro letošní rok. Co ale přesně znamená slovo neutrální a v čem tkví kouzlo tohoto na první pohled nevýrazného trendu?

Romantická růžová dodá světlým tónům teplý nádech

Neutrální v podstatě znamená, že tyto barvy nemají žádný výrazný odstín a patří mezi nejsvětlejší a nejtmavší barvy na okrajích barevného spektra. Béžová, slonovinová, černá, šedá nebo různé odstíny bílé patří k těmto barvám, které mají v interiérovém designu své výsostné postavení. I když se to nezdá, existuje mnoho podtónů těchto interiérových královen a i proto je třeba vědět, jak s nimi v prostoru pracovat.

S přidáním lehkého akcentu některé z výraznějších barev může vzniknout velice jemný a při tom stále neutrální odstín, který však dodá prostoru pocit tepla. Jemná a romantická růžová dokáže udělat hotová kouzla, ať už na stěnách nebo na nábytku. Sametové čalounění a bronzové doplňky jsou pro takovéto odstíny ideálním společníkem.

Neutrální barvy přímo volají po přírodě

Světlé rámy oken, konferenční stolek ve světlém dřevěném odstínu i světlá podlaha jsou rovněž skvělým základem pro dekorování místnosti v neutrálních tónech. Takový základ je velice snadné kdykoliv aktualizovat přidáním barevných polštářů – například v pastelových odstínech žluté, modré nebo zelené.

I bez použití výrazných barev se dá do neutrálního interiéru vložit nepřehlédnutelný akcent díky výrazným textiliím, ratanovému nábytku nebo dalším strukturovaným prvkům. A jelikož se jedná o velice přirozené odstíny, není divu, že se jim skvěle daří v kombinaci s přírodními motivy a živými květinami. Jemné květinové vzory, zelené listy nebo přírodní dekorace dodají neutrálnímu interiéru velice přirozený a uklidňující nádech.

Elegance, nadčasovost, světlo a prostor. To vše díky těmto nenápadným odstínům, které ale dokážou vytvořit hotovou designovou magii.

Foto: Shutterstock.com.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!