Knihovna jako designový prvek v bytě

Knihy jsou jedinečné. Jsou plné příběhů, které dokážou dojmout, pobavit i poučit a vždy by se k nim mělo přistupovat s patřičnou úctou. Vždy by měly mít své místo a být k dispozici pokaždé, když si je chcete znovu prolistovat. Knihy ovšem vypadají hezky nejen zevnitř, ale i zvenčí a tak by byla škoda je nevyužít jako jedinečný prvek dotvářející interiér. Jak tedy zařídit knihovnu v bytě, aby vytvářela originální zákoutí?

Stylový efekt lze vytvořit díky střídavému pokládání knížek

Vůni starých knih se nevyrovná nic jiného. Jejich ohmatané hřbety poukazují na to, kolikrát je člověk vzal do ruky a prožil s nimi úžasné příběhy. Krásné obaly nových knih zase lákají k prohlížení a v knihovně se vyjímají opravdu hezky. Existuje však mnoho cest, jak s knihami naložit tak, aby měly reprezentativní místo, které bude zároveň dotvářet váš interiér.

Knihy určitě neschovávejte, ale nechte je na obdiv. Jako dekoraci i praktickou pomůcku lze použít hezké štítky řadící knihy dle abecedy či žánrů, dobře vypadají i dekorativní stojací písmena určená přímo pro knihovny.

Pohrát si lze také se způsobem skládání a z knih lze vytvořit jedinečnou mozaiku. Střídejte pokládání knih hřbety do místnosti a naopak, nebo knihy nastojato s knihami naležato. Knihy vypadají rovněž dobře jak v klasických otevřených skříňkách, tak na policích, které lze upravit do různých tvarů. Například poličky ve tvaru stromu naplněné knihami udělají z obyčejné místnosti vkusný a hravý prostor.

Knihovna může sloužit jako rozdělení místnosti na jednotlivé zóny

Knihovnu můžete využít i jako izolaci nebo stěnu rozdělující místnost. Taková „zeď“ krásně prostor oddělí, odhluční a díky novým knihám se může stále obměňovat. Knihami se dá obložit i nábytek, oblíbeným trendem ve světě jsou křesla se zabudovanými poličkami, které lze celé vyložit knihami a vytvořit tak opravdu jedinečný a praktický kus nábytku.

Pokud máte šikovné ruce, takový kousek si můžete hravě vytvořit i doma dle svých představ. Knížky vypadají stylově i v kombinaci s různými dekoracemi, a pokud nepatříte mezi vášnivé čtenáře a knížek máte jen pár, je to ideální způsob, jak knihy kombinovat ať už na poličkách nebo ve skříních. Ať už si vyberete jakýkoliv styl skladování knih, vždy se jim věnujte s velkou péčí a vše zorganizujte tak, abyste měli přehled.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!

DISKUZE