Komáři nesnáší těchto 10 rostlin. Vysaďte si je na zahradě a budete mít klid

Přečtěte si něco o na každé z těchto 10 rostlin a zjistěte, čím přesně komárům vadí. Také se dozvíte, jak je efektivně využít. Výhodou je, že většinu těchto rostlin možná už máte doma.

Citronová tráva, levandule, bazalka

Citronová tráva – tato aromatická tráva obsahuje citronelol, látku, kterou komáři nesnášejí. Při umístění citronové trávy do blízkosti posezení odpuzuje komáry svým silným citrusovým aroma.

Levandule – levandule má silnou vůni, která komárům přijde nepříjemná. Tyhle fialově kvetoucí rostliny obsahují linalool, který možná znáte z parfémů. Tato složka komáry efektivně odpuzuje. Levandulové keříky můžete zasadit kolem zahrady nebo použít sušené květy v aromalampách.

Bazalka – bazalka má charakteristickou vůni, která dokonale funguje jako přírodní repelent. Můžete ji pěstovat v nádobách na terase nebo vysadit na záhony. Listy bazalky jsou vhodné i k potření vaší kůže.

Citronela, šalvěj, majoránka

Citronela – Olej z citronelové trávy je jedním z nejúčinnějších přírodních repelentů proti komárům. Tento olej, nebo spíše jeho magické aroma se dá pořídit v podobě svíček, citronelového oleje nebo rostliny v květináči.

Šalvěj – Šalvěj má silnou, aromatickou vůni, která komáry spolehlivě odpuzuje. Pěstovat ji můžete v truhlíku nebo na záhoně. Její listy se opět dají využít k potírání pokožky.

Majoránka – Silná vůně majoránky komáry odradí. Rostlinu můžete vysadit do nádoby nebo záhonu. Málokdo ví, že se dá využít jako přírodní repelent.

Foto: Shutterstock

Rozmarýn, pelyněk, meduňka a česnek

Rozmarýn – rozmarýn je další silně vonící rostlina, která komárům přijde nepříjemná. Hodí se do truhlíků nebo záhonů na zahradě.

Pelyněk – tato aromatická rostlina obsahuje silice, které komáry odpuzují. Pelyňkové věnečky nebo svazky listů můžete umístit v blízkosti venkovního posezení.

Meduňka – meduňka má příjemnou, citrónovou vůni, která komárům vadí. Její listy se opět dají nadrtit. Po nanesení na pokožku bude meduňkové aroma odpuzovat komáry, podobně jako chemické repelenty. Úžasně funguje i jako vůně do aroma difuzérů.

Česnek – i přes svůj silný pach je česnek skvělým pomocníkem proti komárům. Můžete jej vysadit do záhonu nebo použít drcené stroužky k potírání pokožky.

Foto: Shutterstock, zdroj: Gardendesign, Heeman