Koupelna zařízená ve skandinávském stylu je skutečnou oázou klidu

Podlehli jste kouzlu skandinávského stylu? Věřte, že nejste sami. Severská atmosféra je oblíbeným směrem, kterým se designéři rádi inspirují na celém světě. Zkuste si i vy uspořádat koupelnu právě ve skandinávském stylu, protože jednoduchost a minimalismus, což jsou hlavní prvky skandinávského stylu, jde ruku v ruce s praktičností, kterou oceníte při úklidu.

Základní prvek? Bílé obklady!

Pokud svou koupelnu chcete zařídit ve stylu severu, musíte jí dopřát bílý kabátek. Základním prvkem skandinávské koupelny jsou totiž bílé obklady, které dokonale podtrhnou severského ducha. Věděli jste, že obyvatelé severu dávají přednost světlým barvám právě proto, že se s jejich pomocí snaží svoje bydlení prosvětlit? Odtud pramení ony bílé obklady, které by ani vaší koupelně neměly chybět.

Nebojte se zvolit výraznější podlahu

Bílá koupelna bude díky použití světlých obkladů krásně světlá, aby toho ale nebylo příliš, protože ne nadarmo se říká, že všeho moc škodí, nebojte se bílé obklady doplnit výraznější podlahou. Zvolit můžete klidně i nějakou pěknou  mozaiku nebo vzor, chybou nebude ani podlaha v jednom odstínu. Vytvoříte perfektní kontrast.

Dřevěný nábytek zajistí soulad s přírodou

Seveřané milují dřevo a rádi se jím obklopují v hojné míře i u sebe doma. Ačkoli je použití dřevěného nábytku v koupelně sporné kvůli vlhkosti a možnému riziku styku s vodou, nemělo by zde chybět – dnes se dá pořídit nábytek se speciální úpravou, kterému vlhkost nedělá problém. Díky dřevěným prvkům do vaší skandinávsky pojaté koupelny vnesete soulad s přírodou.

Květinová dekorace prostor oživí

Milujete květiny? Tak to je dobře! Skandinávští obyvatelé totiž taky, proto jim nesmí chybět ani v koupelně, kde je nejčastěji umisťují do váziček a ty poté staví k umyvadlu nebo zkrátka kamkoli, kde je kousek volného prostoru. Živé květiny budou mít ve vlhké koupelně ideální prostředí a celý prostor nádherně oživí.

Foto: Pexels.com, Unsplash.com, Pinterest.com.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!