Kulička alobalu dokáže krásně vyčistit záchod. Pomůže i s praním prádla

V žádné domácnosti nesmí chybět alobal. Dá se skvěle využívat při vaření, uchovávat do něj potraviny, využít jako víčko na misku. Věděli jste, že alobal má dezinfekčnní účinky a dá se využít jako pomocník při různých domácích pracích?

Přidejte alobal do pračky

Alobal změkčuje tvrdou vodu a dokáže pomoci vyčistit prádlo. Stačí přidat kuličku zmačkaného alobalu do pracího cyklu přímo do bubnu. Alobal si poradí se statickým prádlem a umí zatočit i se zbytky pracího prostředku. Navíc je můžete opakovaně využít při dalším praní.

Nejen, že vaše prádlo bude čistší, ale také se vyčistí pračka. Alobal má antiseptické vlastnosti a díky tomu účinně bojuje proti zápachu z pračky. Při opravdu silném zápachu použijte profesionální čistič nebo domácí prostředky pro odstranění silnějšího odéru.

Alobal čistí vodu v toaletě

Z alobalu vytvořte tři menší kuličky a vhoďte je do nádržky na toaletě. Má dezinfekční vlastnosti. Díky tomu bude vaše voda na splachování krásně čistá.

Foto: Shutterstock

Alobal urychluje sušení prádla

I během sušení prádla v sušičce oceníte vlastnosti alobalu. Vytvoříte si tři kuličky a vložíte je do bubnu před sušením. Kuličky budou rotovat společně s mokrým prádlem. Provzdušní jednotlivé kousky oblečení a doba sušení se o něco zkrátí. Právě za tímto účelem se do sušičky dávají záměrně gumové nebo tenisové míčky.

Alobal čistí špinavé nádobí

Nemáte li po ruce houbičku s drsnější stranou, využijte kuličku alobalu. Znečištěné nádobí nechte nejprve odmočit, aby se zašlá špína uvolnila. Potom lehce přejíždějte po špíně alobalem. Příliš netlačte, abyste povrch nepoškrábali.

Foto: Shutterstock, zdroj: GoodHouseKeeping, SouthernLiving