Kusové koberce: Drobný prvek, který zútulní vaši domácnost

V minulých letech se v drtivé většině tuzemských domácností používaly jako stálá součást podlah celoplošné koberce. Jejich obliba dnes už není zdaleka tak velká, což může být způsobeno moderními podlahovými krytinami, jichž je dnes na trhu mnohem větší množství. Oproti tomu ale roste popularita takzvaných kusových koberců. V čem tkví jejich kouzlo?

Charakteristika kusových koberců

Pro kusové koberce je typické, že se jedná spíše o menší produkty. Zpravidla mají délku kolem 1 metru a tomu odpovídající šířku. Ve specializovaných obchodech je samozřejmě možné zakoupit kusové koberce v různých rozměrech tak, aby plně uspokojily potřebu uživatelů.

Kusové koberce mají sloužit především jako doplněk k dalším druhům podlah. Obvykle se hodí třeba do předsíní, případně obývacích pokojů a ložnic, některé varianty se pak používají také namísto plastových podložek do koupelen.

Výhody kusových koberců

Pro kusové koberce, které jsou součástí obývacích pokojů a dalších místností, kde trávíte volný čas, obecně platí, že jsou elegantní. Mají působit moderním vzhledem, jedná se vždy o poměrně výrazný doplněk místnosti.

Velkou předností, jíž se kusové koberce mohou pyšnit v porovnání s celoplošnými variantami, je snadná údržba. Kusový koberec v případě, že se pošpiní, snadno vyperete, případně třeba vykartáčujete na dvoře domu. U celoplošných koberců je čištění složitější, časově a finančně náročnější.

Kusové koberce rozhodně najdou své uplatnění v mnoha domácnostech. A to i v těch, kde jejich majitelé dbají na vkus a eleganci. Pořídit se dají skutečně luxusní modely. Příkladem budiž kusové perské koberce, které lze pojímat rovněž jako investiční prvky, neboť se vzhledem k originalitě neustále zvedá jejich původní cena, pakliže si udržují svůj vzhled a vitalitu.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!