Andělsky bílá kuchyně? Trend, který by vám neměl uniknout

Pro mnoho lidí je bílá kuchyně inspirace pro moderní bydlení zařízené podle těch nejnovějších trendů. Každý z nás si chce svůj domov zařídit podle svého a tak, aby se mu v něm co nejkrásněji a nejpohodlněji žilo. Necháváme se inspirovat nejnovějšími trendy, vybavujeme své domovy těmi nejlepšími kousky.

I moderní bílé kuchyně patří mezi novodobé trendy. Jsou opravdu moc krásné, působí luxusním dojmem a v mnoha lidech vzbuzují pocit, že přesně tohle jejich bydlení potřebuje jako sůl. Možná jste se i vy zakoukali do andělsky bílé kuchyně, která vám okamžitě učarovala, a vy jste zatoužili mít v tomto nevinném odstínu zařízenou kuchyni u vás doma.

Proč jsou bílé kuchyně dobrá volba?

Někdo říká, že je bílá barva nepraktická, protože na sebe doslova přitahuje špínu. Co se týče bílých kuchyní, často se k nim neodmyslitelně pojí strach z častého uklízení nebo skutečnosti, že rychleji ztratí své původní kouzlo. Pokud vás zaujaly bílé kuchyňské linky a zvažujete, jestli si v této barvě vybavit i vaši kuchyni, pak jste tady správně.

Je univerzální a hodí se ke všemu

Bílá jednoznačně patří mezi nejuniverzálnější barvy vůbec, které si dokážou hravě poradit prakticky s jakoukoli další barvou. A to je jejich obrovská výhoda! Pořídíte-li si bílou kuchyni, můžete si pak vyhrát s doplňky a dalším vybavením, díky kterému celý interiér získá zase trochu jiné kouzlo. Okna můžete oživit oranžovými závěsy, hospodyňky si koupí barevné utěrky, ani pestrobarevné a v poslední době tolik oblíbené pastelové spotřebiče nejsou pro andělsky laděnou kuchyňskou linku žádnou překážkou.

Dodá prostoru více světla

Další velká výhoda bílých kuchyní je fakt, že opticky prosvětlí prostor. Jestliže je vaše kuchyně spíše tmavší, což může být způsobeno menším počtem oken, které do místnosti pouští denní světlo, pak je pro vás bílá kuchyně ideální řešení. Zvláště pak kuchyňská linka s lesklým povrchem, který dokonale odráží světlo a dostane jej i tam, kam se běžně nedostane – například do rohu místnosti, které jsou obvykle tmavé a zašedlé.

Bude moderní i za několik let

Bílá barva patří mezi odstíny, které jsou stále v kurzu a tím pádem jsou moderní. Vzhledem k tomu, že se jedná o univerzální odstín, není u bílé kuchyně takové riziko, že třeba za pár let vyjde z módy. Spíše naopak. Navíc současné kuchyně disponují těmi nejlepšími materiály, které dokážou zabránit pověstnému zešednutí bílé barvy, stejně tak u nich nehrozí, že by do sebe vsakovaly skvrny vzniklé při vaření. Bílé kuchyně jsou investice na několik let.

Foto: Unsplash.com.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!