Lógr nebo slupky z ovoce jako vynikající alternativa chemického hnojení pokojových rostlin

Pokojové rostliny jsou vítanou součástí domácnosti. Nejenže dobře vypadají, ale zároveň čistí vzduch. Krásně vykvetlé pokojovky jsou pastvou pro oko i pohlazením pro duši každého pěstitele. Není větší odměny, nežli spokojené rostliny, které se díky naší svědomité péči mají čile k světu.

Určitě i vy chcete, aby se vašim pokojovým rostlinám dařilo. Přispět k tomu můžete i vy, kupříkladu třeba tím, že přestanete používat kupovaná hnojiva plná chemie a místo toho si hnojivo pro pokojovky vyrobíte sami.

Domácí hnojivo? Kvalitní, ekologické a levné

Je sice jednoduché zajít do obchodu a domů si odnést pořádný pytel chemického hnojiva. Jenže to není zadarmo, nemluvě o tom, že je plné látek, jež rostlinám zrovna nesvědčí. Hnojivo si přitom můžete vyrobit doma – nejenže bude ekologičtější, ale zároveň i levnější a kvalitnější.

Z čeho všeho se dá vyrobit domácí ekologické hnojivo za pár korun? To se budete divit!

Pijete turka? Lógr nevyhazujte!

Pijete tureckou kávu a lógr, který po jejím dopití zůstane smutně ležet na dne hrníčku, jednoduše vyhodíte? Odteď už to neuděláte! Lógr v sobě obsahuje dusík, hořčík, měď i draslík a vy jej v případě, že ho smícháte se substrátem, můžete použít jako super hnojivo, které vašim rostlinám zaručeně prospěje.

Droždí nepatří jen do buchet

Většina z nás je zvyklá používat droždí do kynutého těsta, třeba na buchty nebo na langoše, ale do kytek? S tím mnoho z nás zkušenost nemá. A přitom i droždí představuje pro pokojové rostliny vítanou vzpruhu. Rozpusťte kostičku droždí v pěti litrech vlažné vody a roztokem poté své květiny bohatě zalijte. Droždí obsahuje vitamíny skupiny B, které jim pomohou především v době, kdy budou rostlinky působit unaveně.

Slupky z ovoce do koše nepatří

Na ovoci si rád pochutná snad úplně každý. Třeba takovou slupku od banánu však většina z nás automaticky hodí do koše. A to je chyba. Stejně tak například slupky z jablka. Věděli jste, že ovocné slupky v sobě obsahují cenné minerály, které podporují vitalitu rostliny? Slupky proto nechte celý den louhovat a výluhem, který po 24 hodinách získáte, zalijte vaše pokojovky.

Foto: Pexels.com.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!

DISKUZE