Luxusní koupelnu můžete mít také. Podívejte se, jak na to

Luxusní koupelnu můžete mít také

Snad každý dokáže rozpoznat, která koupelna je luxusní a která ne. Avšak při jejím budování můžou být určité pochybnosti. Asi je jasné, že luxusní koupelny mají velké množství prostoru, jsou zdobené drahými materiály a stylovými doplňky. Jaké jsou ale přesně atributy luxusní koupelny?

Dostatek prostoru

Pokud chcete budovat luxusní koupelnu, musíte mít také dostatek prostoru. Už jen koupelna, která je prostorná, je nevyhnutelně luxusní, bez ohledu na její design. Avšak koupelna také může vytvořit iluzi prostoru tím, že je minimalistická a využívá strategických prvků.

Skvělý výhled

Vzhledem k tomu, že koupelny jsou obvykle malé a nemají velká okna, ať už kvůli nedostatku místa, nebo kvůli ochraně před zvědavci, nádherný výhled je to, co dělá z obyčejné koupelny luxusní. Takovou koupelnu si nemůžete dovolit tam, kde si se sousedy vidíte do oken. Navíc, na takový luxus musíte mít trochu odvahy.

Mramorové stěny

Luxusní koupelna je vybavena přírodními materiály na stěnách a podlahách a jedním z nich je mramor. Jedná se o velice nákladný materiál.

Luxusní obklady do koupelny

Povrchy a textury hrají důležitou roli v celkovém designu koupelny. Jedná se o texturu obkladů na stěnách, která téměř vypadá jako kámen a kontrastuje s chromovanými detaily a lesklými prvky. Zvolit lze také tapety určené do koupelny. To, že obětujete určitou část koupelny pro dekorativní účely, je znamením luxusu.

Vestavěná vana

To, co není běžné pro klasické koupelny, se považuje za známku luxusu. Například vestavěná vana je jedním z takových atributů. Při použití ve správném prostředí, může vestavěná vana vyvolat požadovaný účinek.

Luxusní koupelnové doplňky

Mezi luxusní koupelnové doplňky patří například osvětlení. Existují dva způsoby, jak může světlo ovlivnit celkovou atmosféru a vzhled koupelny. Na jedné straně může být spousta světla v koupelně luxusem. Na druhé straně jemné akcentové osvětlení, které se v místnosti používá strategicky, může mít podobný účinek.

Luxusní koupelnový nábytek

Některé dekorativní prvky mají schopnost dát koupelně luxusní vzhled, i když koupelna není zvlášť prostorná, ani nemá okna od podlahy ke stropu a panoramatický výhled. Například ozdobné zrcadlo, sochařská židle, jedinečné koupelnové skříňky atd.

Samostatná vana jako ohnisko

Vzhledem k užitečnému charakteru koupelny a všeho, co je v ní obsaženo, jsou obvykle návrhy efektivní a zaměřeny na funkčnost. Takže mít samostatnou vanu jako ohnisko je luxusním detailem.

Dekory inspirované přírodou

Jak jsme již zmínili, luxusní koupelny používají přírodní materiály, textury a barvy. Existují vany, které jsou například obloženy dřevem, nebo které vypadají tak jako by byly vytesány z masivního kusu dřeva.

Neočekávané prvky

Cokoli, co není obvyklou součástí koupelny, může vypadat luxusně. Například schodiště, výše jmenovaná dřevěná vana v kombinaci s lesklými, kovovými prvky. Mezi neočekávané prvky mohou patřit také materiály, které byly použity jiným způsobem, než je obvyklé. Může jít o jedinečný tvar vany nebo sprchového koutu.

Precizní výběr doplňků

To, co dělá prostor luxusní, je také jeho vypracovanost. Jakoby každý detail v koupelně měl svůj smysl a dotvářel celkový charakter místnosti. Například elegantní koupelnový koberec zkombinovaný se zrcadlovou zdí a těžkými závěsy nad vanou nebo dekorativní kameny, které se používají jako dekorace a doplňují celkový vzhled koupelny.

Luxusní koupelny inspirace

Pokud nepatříte k těm, kteří si dopřávají koupání ve vaně, zvažte úplné vynechání vany. Lidé mají tendenci je vkládat, protože si myslí, že to někdo jiný chce, nebo proto, že si představují, že je používají mnohem víc, než to skutečně dělají. K sehnání jsou dnes unikátní tvary sprchových koutů, které dokážou vytvořit luxus stejně jako vana. Často se jedná o kombinaci přírodního materiálu, půvabných tvarů a průhlednosti.

Foto: Unsplash

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!