Nevyužitý volný byt je ideálním kandidátem k pronájmu

Při koupi staršího bytu počítejte s dodatečnými náklady, které na první pohled snadno přehlédnete

Disponujete nevyužitým bytem, který nechcete prodat, ale zároveň v něm sami nebydlíte? Byla by velká škoda, pokud by prázdný byt zůstal jen tak ladem skladem. Místo toho na něm můžete pěkně vydělat. Jak? Nabídněte ho ke studentskému pronájmu!

O studentské bydlení je velký zájem

Ne všichni studenti chtějí bydlet na kolejích, kde je bydlení sice podstatně levnější, ale také ověnčeno řadou povinností a pravidel, jež studenti chtě nechtě musí dodržovat. Právě proto roste zájem o samostatné studentské bydlení, které řada studentů začíná hledat ještě před začátkem akademického roku. A právě to je skvělá příležitost pro vás: nevyužitý byt můžete nabídnout jako studentský pronájem a vytvořit si tak pasivní příjem.

Studenti mají zájem jak o malé byty, tak i o ty větší

Hodně studentů má zájem o co nejmenší byty, které je logicky vyjdou co nejlevněji. Možná ještě větší zájem je ale o větší a prostornější byty, které jsou ideální k spolubydlení. Studenti využívají spolubydlení i v tří až pětičlenných skupinách, kdy se podělí o nájemné a tím pádem každý zaplatí o to méně. Ať už je tedy váš byt o jakékoli rozloze, dělá to z něho ideálního kandidáta na studentské bydlení. Zvláště ve větších městech vám za samostatné bydlení studenti doslova utrhají ruce.

Zacílení pronájmu na studenty vám umožňuje nastavit vyšší nájemné

Pakliže prázdný byt zacílíte k pronájmu přímo studentům, umožňuje vám tohle rozhodnutí nastavit o něco vyšší nájemné, než je ve srovnatelných nemovitostí v běžné. Jinými slovy to znamená, že třípokojový byt můžete několika studentům, kteří se podělí o nájemné, nabídnout za vyšší cenu, nežli za jakou byste ho nabídli třeba jednotlivci nebo rodině s dětmi. Důležité je, aby částka nájemného na jednoho studenta nebyla výrazně vyšší, nežli jakou by platil na kolejích.

Výše nájemného se může zvyšovat i na základě určitých parametrů, které studenti u pronajímaných bytů preferují. Mluvíme například o připojení na vysokorychlostní internet prostřednictvím wi-fi. Cena také může narůst za předpokladu, že se bydlení nachází v centru města, nebo poblíž dané školy nebo univerzity.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!