Měděné prvky v interiéru jakožto dekorativní trend pro rok 2020

Foto: Photographee.eu / Shutterstock.com.

Leštěná měď je prvkem, který přináší do interiéru teplo, eleganci i závan dávných časů. Ve větším zastoupení se používá například v koupelnách či kuchyních, menší dekorativní prvky pak mohou ozdobit konferenční stolky či police v obývácích. Měď vypadá skvěle i ve spojení s přírodními materiály – například dřevem či mramorem. Kde všude ji lze využít a proč se v různých obměnách stále vrací do našich interiérů?

Barevný kov skvěle vynikne na lustrech i kuchyňských spotřebičích

Měď podobně jako růžové zlato nebo leštěná mosaz představuje reflexní teplý kov, který lze skvěle začlenit do jakéhokoliv interiéru. Měď může být součástí nábytku, osvětlení i dalších částí jak v bytě, tak i na terase či zahradě.

Foto: Maya Kruchankova / Shutterstock.com.

Velice oblíbená je jako součást koupelen, kterým dodává venkovský vzhled, podobné je to i v případě kuchyní. Měděné vany vás vezmou zpět do časů vašich prababiček, podobně jako dekorativní měděné nádobí nebo kuchyňské spotřebiče laděné do této barvy.

Asi nejoblíbenějším trendem jsou měděné lustry a svítidla, na nichž tento lesklý barevný kov vynikne nejvíce.

Visací lustry nebo stojací lampy v mědi mohou být doplněny o měděné detaily například na nábytku (měděné nohy u stolu, židlí), na rámech obrazů či zrcadel, nebo na jednoduchých dekorativních předmětech (vázy, svícny a podobně).

 

S pastelovými tóny vynikne výrazná měď nejlépe

Měděné prvky jsou oblíbené i v industriálním stylu – v takovém případě se mohou nechat vyniknout například i měděné trubky, které tak neplní jen funkci praktickou, ale i dekorační. Oblíbené jsou i měděné vázy, květináče či odpadkové koše, které zajistí nepřehlédnutelný detail.

Měděné kuchyňské nádobí je oblíbenou dekorací.

Měď lze skvěle kombinovat se sklem nebo přírodními materiály, barevně se k ní hodí neutrální pastelové tóny, jako například starorůžová, šedá, či odstíny bílé a vanilkové. Jedná se o nadčasový a velice efektivní materiál, který si své přívržence najde v jakékoliv době.

Foto: Shutterstock.com.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!